Mapa strony

Wyniki drużyn młodzieżowych:

Za nami kolejna seria spotkań z udziałem polkowickiej młodzieży. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z tych meczów:

 

 

Liga Dolnośląska Juniorów:
Podopieczni Waldemara Jedynaka zremisowali 2:2 z Górnikiem Wałbrzych. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Daniel Nowakowski i Sebastian Klepacki. Spotkanie rozegrano w ramach 13. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Początek meczu nie zapowiadał większych emocji. Po pierwszej połowie na tablicy wyników był bezbramkowy remis. W 55 min. arbiter za faul na Czerepie podyktował rzut karny dla miejscowych. Skutecznym egzekutorem okazał się Nowakowski i KS prowadził 1:0. Wystarczył jednak moment dekoncentracji i Górnik po bramce Gawlika doprowadził do wyrównania. Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego na listę strzelców wpisał się Kobylański dając prowadzenie przyjezdnym. Po starcie gola polkowiczanie rzucili się do szturmu na bramkę gości. W dramatycznej końcówce szczęście uśmiechnęło się do naszych piłkarzy. Niemal z końcowym gwizdkiem sędziego do remisu doprowadził Klepacki. W Polkowicach juniorzy KS-u zremisowali z Górnikiem Wałbrzych 2:2.

W dwunastu meczach polkowiccy juniorzy wywalczyli 18 punktów i zajmują wysokie, 6. miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Mniej szczęścia mieli natomiast juniorzy młodsi rywalizujący w Lidze Dolnośląskiej. Podopieczni trenera Huberta Urbańskiego przegrali u siebie z Górnikiem 0:1 tracąc gola w ostatniej minucie spotkania.

Skład KS Polkowice: Janczak – Kwiecień, Seta, Dybizbański, Bekieszczuk, Nowakowski, Zawadzki, Klepacki, Czerep (Klepacki), Cios, Pietruszka.

Klasa Okręgowa Młodzików:
Młodzicy KS Polkowice rozgromili na swoim stadionie Odrę Ścinawa aż 8:3. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Kacper Cios (4 gole), Michał Nagrodzki (2 gole), Dawid Wojak i Jakub Kupczyk. Spotkanie rozegrano w ramach 10. kolejki Klasy Okręgowej Młodzików.
– Całe spotkanie toczyło się na połowie przeciwnika. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, w którym nie zabrakło ładnych bramek czy ciekawych zagrań. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale dobrze interweniował bramkarz gości – mówił po meczu Juliusz Cios, trener polkowickich młodzików. W ostatniej kolejce rundy jesiennej polkowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Chojnowianką Chojnów.

Skład KS Polkowice: Januszko – Kowalik, Kuriata, Chyb – Bugaj, Wojak, Nagrodzki, Florian – Cios.
Zagrali również: Kupczyk, Matwiszyn, Sugalski, Janczak, Szymczak, Gudalewicz, Sugalski

Klasa Okręgowa Trampkarzy:
Podopieczni Andrzeja Wójcika pokonali w Polkowicach Odrę Ścinawa 3:2. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Kamil Białasik, Dawid Kostek i Michał Malinowski (k). Spotkanie rozegrano w ramach 10. kolejki Klasy Okręgowej Trampkarzy.

W meczu na szczycie Klasy Okręgowej Trampkarzy spotkały się dwa najlepsze zespoły w tej grupie. Mecz dostarczył wiele emocji, a wynik był otwarty do ostatniej sekundy. Już w 1. minucie meczu polkowiczanie stracili bramkę. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, bowiem nie tylko odrobili gola, ale i wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron zielono-czarni dążyli do podwyższenia wyniku i pod koniec meczu Michał Malinowski zdobył trzecią bramkę z rzutu karnego. Goście zagrali bardzo ambitnie i za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry strzelili kontaktową bramkę i do końca meczu walczyli o wywiezienie 1 punktu z Polkowic. Na szczęście nasi trampkarze utrzymali korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla KS Polkowice. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po meczu Andrzej Wójcik, trener polkowickich trampkarzy – To było naprawdę wyrównane spotkanie. Włożyliśmy w ten mecz wiele serca i ambicji. Cieszymy się, że po końcowym gwizdku komplet punktów pozostał w Polkowicach. Przed nami ostatni mecz wyjazdowy w Chojnowie. Mam nadzieję, że tam również odniesiemy zwycięstwo – mówił po meczu trener Andrzej Wójcik. W dziesięciu kolejkach nasz zespół zgromadził 18 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Skład KS Polkowice – Krzysiek, Kowal, Szatkowski, Krawczyk, Budziński, Zgała, Turoboś, Malinowski, Olszewski, Kostek, Wójcik, Białasik, Chrapko, Bieniek, Komaniecki.