Mapa strony

WYNIKI DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

Za nami kolejna seria spotkań z udziałem polkowickiej młodzieży. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z tych meczów:

Klasa Okręgowa Juniorów Starszych:

Podopieczni Waldemara Jedynaka pokonali na swoim stadionie 4:0 Mieszko Ruszowice. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Karpiński, Niemasz, Michalak i Jurak. Spotkanie rozegrano w ramach 13. kolejki Klasy Okręgowej Juniorów Starszych. Zielono-czarni w 12 meczach zdobyli maksymalną ilość punktów – 36 i wielkimi krokami zbliżają się do awansu do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. W następnej kolejce polkowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Prochowiczanką Prochowice.

Skład KS Polkowice: Janczak (Bosacki), Trawicki, Rytkowski, Dybizbański, Karpiński, Bekieszczuk, Kochman, Drążek, Niemasz, Michalak(Grzegorzewski), Jurak.

Klasa Okręgowa Młodzików:

Polkowiccy młodzicy ulegli w Głogowie 3:2 miejscowemu Chrobremu. Bramki dla podopiecznych Krzysztofa Wadasa strzelali: Jakub Bresso i Oskar Kwiecień.

Tego dnia goście z Polkowic postawili bardzo trudne warunki na boisku rywala. Już po niespełna dwóch kwadransach podopieczni Krzysztofa Wadasa mogli prowadzić 2:0. Niestety głogowianie wybili piłkę z linii bramkowej, a przy drugiej akcji piłka zatrzymała się na słupku. Gdy wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Chrobry wyszedł na prowadzenie. Tuż po zmianie stron polkowiczanie zdobyli wyrównującego gola. Autorem pierwszego trafienia dla KS-u był Jakub Bresso, który doskonale wykorzystał błąd głogowskiej defensywy i pewnie skierował piłkę do siatki rywala. To trafienie dodało polkowiczanom skrzydeł, bowiem po kilku minutach padł kolejny gol dla zielono-czarnych. Wówczas prostopadłe podanie otrzymał Oskar Kwiecień, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. W tym pojedynku lepszy okazał się zawodnik KS Polkowice i w Głogowie było już 2:1. Niestety w kolejnych minutach padły dwie bramki dla Chrobrego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Głogowa. Po porażce trener Krzysztof Wadas komplementował swój zespół – Jestem zadowolony z postawy zespołu. W wyjściowym składzie zabrakło nam czterech, podstawowych zawodników. Mimo osłabień kadrowych, moi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Uważam, że nie zasłużyli na porażkę w tym meczu. Dziękuje chłopakom za walkę i zostawione serca na boisku – mówił po meczu trener Krzysztof Wadas.

Skład KS Polkowice : Hubert Nalichowski, Mateusz Bunkiewicz, Piotr Kołodzie, Michał Turek (Kpt.) Adrian Malik, Patryk Morawski, Jakub Nikiforuk, Oskar Kwiecień, Michał Mielczarek, Kacper Kowalski, Jakub Bresso, Kamil Kuriata, Oskar Mazurkiewicz, Adrian Słowik, Gracjan Cyran.

Klasa Okręgowa Trampkarzy:

Podopieczni Andrzeja Wójcika zremisowali 2:2 w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Kamil Olszewski, Piotr Zgała. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gości z Polkowic. Niestety gospodarze w ostatniej minucie meczu zdobyli wyrównujące trafienie. – Szkoda straconych punktów, jednak gra naszych trampkarzy napawa optymizmem – mówił po meczu trener Andrzej Wójcik.

Skład KS Polkowice: Jakub Krzysiek, Ernest Kowal, Borys Szatkowski, Adrian Krawczyk, Damian Budziński, Piotr Zgała, Michał Malinowski, Krystian Czajka, Kamil Olszewski, Dawid Kostek, Grzegorz Lasek, Andrzej Bieniek, Mateusz Chrapko, Tomasz Pieprzyk

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych:

FC Academy Wrocław – KS Polkowice  0 : 1
Zwycięskiego gola dla KS Polkowice zdobył Radosław Czerep. Trenerem drużyny jest Hubert Urbański.