Mapa strony

WYNIKI DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

Za nami kolejna seria spotkań z udziałem polkowickiej młodzieży. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z tych meczów:  

 

Klasa Okręgowa Juniorów Starszych:
Podopieczni Waldemara Jedynaka ulegli 4:0 Kuźni Jawor. Spotkanie rozegrano w ramach 16. kolejki Klasy Okręgowej Juniorów Starszych. Przegrany pojedynek z Kuźnią był dla zielono-czarnych pierwszą porażką w tym sezonie. W poprzednich meczach nasi juniorzy wyłącznie wygrywali. W 15. kolejkach zawodnicy KS Polkowice zgromadzili aż 42 punkty i zajmują fotel lidera. Jest szansa się zrewanżować, bowiem polkowiczanie mają do rozegrania zaległy mecz z jaworzanami na swoim stadionie.

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych:
Juniorzy młodsi pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dominik Suchora. Spotkanie odbyło się w ramach 25. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po meczu trener Hubert Urbański. – Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Cieszymy się, że z tak trudnego terenu wróciliśmy do Polkowic z kompletem punktów. Dziękuję zawodnikom za walkę i zaangażowanie na boisku. Dzięki tej wygranej polkowiczanie z dorobkiem 38 punktów awansowali na wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Skład KS Polkowice: Hubert Gromada, Łukasz Żelem, Daniel Nowakowski, Dawid Seta, Sebastian Klepacki, Dominik Suchora (50. Błażej Frankowski), Patryk Matusia, Radek Czerep (75. Krzysztof Bogatko), Adam Pietrzak (40. Piotr Białocerkiewicz), Karol Kwiecień  (60.Mateusz Surożyński), Kamil Zawadzki (79. Paweł Robak)

Klasa Okręgowa Trampkarzy:
Podopieczni Andrzeja Wójcika pokonali aż 6:1 Odrę Ścinawa. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Dawid Kostek (2 gole), Kamil Olszewski (2 gole),Grzegorz Lasek i Piotr Zgała (k.).

Nasz zespół mógł zdobyć jeszcze więcej goli, ale tego dnia dobrze między słupkami prezentował się bramkarz drużyny gości.
Skład KS Polkowice: Jakub Krzysiek – Ernest Kowal, Adrian Krawczyk, Borys Szatkowski, Piotr Zgała, Grzegorz Lasek, Michał Malinowski, Tomasz Pieprzyk, Damian Budziński, Kamil Olszewski, Dawid Kostek, Jakub Kopaniecki
Klasa Okręgowa Młodzików:
Zespół prowadzony przez Krzysztofa Wadasa przegrał w Polkowicach 1:4 z Odrą Ścinawa. Honorowego gola dla KS Polkowice zdobył Kamil Grygiel (k.). Spotkanie rozegrano w ramach 18. kolejki Klasy Okręgowej Młodzików.
Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla przyjezdnych, ponieważ już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. W dalszej części spotkania KS dążył do wyrównania. Niosło to za sobą pewne ryzyko, ponieważ goście wyprowadzali coraz groźniejsze kontry. Jedna z nich jeszcze przed przerwą zakończyła się utratą drugiej bramki przez KS Polkowice. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Odra dołożyła kolejne dwa trafienia i prowadziła już 4:0. Wynik na 1:4 w końcówce meczu ustalił Kamil Grygiel, który zdobył gola z rzutu karnego.
– Moi podopieczni grali bardzo ofensywnie, ale nie potrafili się przebić przez linię obronny gości. Szkoda straconych bramek i punktów. Mam nadzieję, że w następnym meczu zespół wykorzysta swoje szanse i odniesie kolejne zwycięstwo w tym sezonie – mówi Krzysztof Wadas, trener polkowickich młodzików.

 

Skład KS Polkowice: Krystecki, Bunkiewicz, Kołodziej, Rzepa, Turek, Malik, Mielczarek, Nikiforuk, Grygiel, Morawski, Staniecki, Wilczyk, Bresso, Cyran, Nalichowski, Mazurkiewicz,

 

Wyniki Ligi Turniejowej:
W turnieju rozegranym w Wąsoszu drużyna skrzatów prowadzona przez trenerów Sebastiana Szymańskiego i Juliusza Ciosa zajęła wysokie, trzecie miejsce. W zawodach polkowiczanie rozegrali cztery mecze. Zielono-czarni odnotowali zwycięstwo z Odrą Ścinawa 5:1 oraz dwa remisy – z Mieszkiem Ruszowice (1:1) oraz lubińskim Zagłębiem (2:2). W meczu o trzecie miejsce zawodnicy KS-u pokonali 3:0 Amico Lubin. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry zespołu. Szkoda, że zremisowaliśmy w pierwszym meczu z Ruszowicami, bo turniej mógł się zakończyć nawet naszym zwycięstwem – mówili po zawodach trenerzy polkowickich skrzatów.

W odmiennych nastrojach z turnieju w Przemkowie wrócił zespół żaków. Zawodnicy prowadzeni przez Zbigniewa Rączkę i Bartłomieja Majewskiego przegrali z Zagłębiem Lubin 0:9 i Arkonem Przemków 0:3.

 

Pozostałe wyniki:

Liga Dolnośląska Trampkarzy
KS – Zagłębie Lubin 1:1 (gola zdobył Dawid Świdwa)
Liga Dolnośląska Młodzików

KS – Zagłębie Lubin 3:1 (Trzy bramki dla KS Polkowice zdobył Dawid Gudalewicz)