Wyjazdowa wygrana Górnika

Komplet punktów wywalczyli Zielono-Czarni w meczu ligowym rozegranym w Częstochowie. Górnicy pokonali rezerwy Rakowa 2:1.

Pojedynek rozegrany został na sztucznej płycie, która nie pomagała piłkarzom. Pierwsza połowa przebiegał bez historii. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Jedyną sytuację , którą warto odnotować był rzut wolny z 18 metrów dla piłkarzy Rakowa. Doskonale jednak w bramce Górnika spisał się Błażej Niezgoda. Do przerwy był bezbramkowy remis. Pierwsza bramka padła dopiero w 69 min. spotkania. Maciej Bancewicz został sfaulowany w polu karnym rywala i arbiter wskazał na wapno. „Jedenastkę” wykonał sam poszkodowany i było 1:0 dla podopiecznych trenera Enkeleida Dobi. Chwilę później podobne przewinienie w polu karnym popełnili  Zielono-Czarni, a rzut karny na bramkę zamienił Jakub Myszor.  W 79 min. Trener Dobi dokonał dwóch  roszad. Na boisku zameldowali się Mariusz Szuszkiewicz i Filip Baranowski. Gra stała się szybsza, co zaowocowało bramką dla naszego zespołu. W  87 min. popularny „ Baranek” wykorzystał zamieszanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Rakowa, dając wygraną Górnikowi.

Wygraną piłkarze Zielono-Czarnych zadedykowali Jakubowi Kopanieckiemu, życząc dużo zdrowia.

Raków II Częstochowa – Górnik Polkowice 1:2 (0:0)
Bramki: Bramki: Myszor k. 74 – Bancewicz k. 69, Baranowski 87

Górnik Polkowice: Niezgoda – Magdziak, Poczwardowski, Ratajczak, Fryzowicz, Bilokin (89 Tmava), Wacławczyk (79 Baranowski), Drewniak, Bancewicz (79 Szuszkiewicz) , Litwa (70 Bajerski), Ryś