Wygrywamy z Hutnikiem

Kolejne 3 oczka dodali do swojego konta piłkarze Górnika Polkowice. W 22. kolejce eWinner II Ligi zielono-czarni pokonali Hutnika Kraków 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Ernest Terpiłowski, Mateusz Piątkowski i Eryk Sobków.

Polkowiczanie od samego początku narzucili rywalom swój styl gry. Praktycznie pierwsze 45 minut podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia spędzili na  połowie rywala, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Gospodarze ograniczali się do pojedynczych, aczkolwiek groźnych kontrataków. 5 minut przed zakończeniem pierwszej osłony Mariusz Szuszkiewicz dograł dokładnie do wychodzącego na czystą pozycję Ernesta Terpiłowskiego, a ten nie miał problemu z pokonaniem golkipera Hutnika. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 1:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga Górnika rosła z każdą minutą. Kolejną bramkę dla naszego zespołu dołożył Mateusz Piątkowski, który po indywidualnej akcji wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. W 88 min. w drużynie Górnika zadebiutował Szymon Korzepa z drużyny juniorów starszych.  To właśnie za faul na nim, Tomasz Wojcinowicz zobaczył swoją drugą żółtą kartkę i musiał opuścić bisko. Wynik spotkania ustalił Eryk Sobków, dla którego był to już 11 trafienie w tym sezonie. W Krakowie Górnik pokonał Hutnika 3:0.

Hutnik Kraków – Górnik Polkowice 0:3 (0:1)
Bramki: Ernest Terpiłowski 40, Mateusz Piątkowski 58, Eryk Sobków 90

Hutnik: 22. Dawid Smug (46, 1. Adam Dul) – 9. Mateusz Ozimek (60, 31. Sebastian Olszewski), 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora, 19. Piotr Zmorzyński (73, 15. Bartosz Tetych) – 21. Javier Bernal, 5. Miłosz Drąg (60, 24. Filip Handzlik), 7. Krzysztof Świątek – 8. Kamil Sobala, 11. Kamil Bełczowski (46, 25. Patryk Kieliś).

Górnik: 99. Jakub Kopaniecki – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 4. Jarosław Ratajczak (83, 5. Paweł Kucharczyk) – 29. Filip Baranowski (73, 10. Adam Borkowski), 30. Kamil Wacławczyk, 56. Michał Danilczyk (73, 8. Bruno Żołądź), 13. Ernest Terpiłowski (88, 24. Szymon Korzepa) – 37. Mateusz Piątkowski (73, 23. Eryk Sobków), 17. Mariusz Szuszkiewicz.

żółte kartki: Wojcinowicz, Drąg – Sobków, Żołądź.
czerwona kartka: Tomasz Wojcinowicz (89. minuta, Hutnik, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Kochanek (Opole).