Wygrany sparing KS-u

W swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali zespół III ligi grupy Warmińsko-Mazurskiej – GKS Wikielec 2:1. Była to druga wygrana zielono-czarnych w tym roku.

Na ławkach trenerskich obu drużyn zasiedli byli piłkarze Zagłębia Lubin, którzy przed laty grali  razem na boisku. Od niedawna szkoleniowcem GKS-u  Wikielec jest bowiem Arkadiusz Klimek.

Obie drużyny już od samego początku zagrały z dużym zaangażowaniem a mecz stał na dobrym piłkarskim poziomie. Szkoleniowiec zielono-czarnych Enkeleid Dobi wystawił przeciwko drużynie III ligi grupy Warmińsko-Mazurskiej dwie jedenastki. W pierwszej połowie nie brakowało sytuacji pod bramkami obu drużyn. Na posterunku stali jednak dobrze dysponowani golkiperzy Damian Szuszczewicz i Damian Primel. Po 45 minutach gry był bezbramkowy remis. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 54 min. spotkania. Szybką akcję lewą stroną boiska przeprowadził Wiktor Kobiela, a wykończył ją plasowanym uderzeniem nowy nabytek KGHM ZANAM Polkowice – Dominik Radziemski. 10 minut później rywale po błędzie w szeregach obronnych zielono-czarnych doprowadzili do wyrównania. Zwycięska bramka dla naszego zespołu padła tuż przed końcem spotkania, a jej autorek był Paweł Kolcz, który skierował futbolówkę do własnej bramki. W Lubinie KGHM ZANAM Polkowice pokonał GKS Wikielec 2:1. W sobotę polkowiczanie zagrają kolejny sparing. Rywalem naszego zespołu będzie IV ligowy Apis Jędrzychowie.

KGHM ZANAM Polkowice – GKS Wikielec 2:1 (0:0)
Bramki: Radziemski 54, Kolcz (sam.) 89 – Saliński 66

KGHM ZANAM Polkowice
I połowa: Primel – Haberek, Azikiewicz, Zawadzki, zawodnik testowany, Karmelita, Konefał, Nowacki, Surożyński, Szuszkiewicz, Bednarski

II połowa: Furtak – Fryzowicz, Ziemniak, Sworacki, Magdziak, Galas, zawodnik testowany, Bancewicz, Kobiela, Radziemski, Piotrowski

Grali również: Kondrat, Świdwa, Ciupka oraz zawodnicy testowani