Wygrana z Żaganiem

Podopieczni Janusza Kudyby pokonali 3:0 Czarnych Żagań. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Damian Dąbrowski, Patryk Bryła i Jakub Więzik. Spotkanie kontrolne zostało rozegrane na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach.
Dzisiejsza potyczka z drugoligowym zespołem z Żagania była ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się meczem ligowym z Wartą Poznań. W pierwszej połowie zarówno gospodarze jak i zespół gości nie potrafili przeprowadzić akcji, po której piłka znalazłaby się w siatce rywala. Po zmianie stron inicjatywę przejęli polkowiczanie i trzykrotnie pokonali bramkarza przyjezdnych. Pierwsze trafienie dla polkowiczan miało miejsce w 60. minucie meczu. Wówczas dośrodkowanie Przemysława Kocota doskonale wykorzystał Damian Dąbrowski, który z półwoleja skierował piłkę do siatki gości. Po niespełna kwadransie padł kolejny gol dla KS Polkowice. Jako drugi na listę strzelców wpisał się Patryk Bryła, a asystował Mateusz Piątkowski. Wynik meczu w 84. minucie ustalił Jakub Więzik, który wpakował futbolówkę do bramki głową. – Wynik na pewno cieszy. Strzeliliśmy trzy ładne bramki, po dobrych akcjach zespołowych. Pierwsza połowa było nieco słabsza. W drugiej części zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Wykładnikiem naszej pracy w okresie przygotowawczym będą mecze ligowe, na które patrzymy z optymizmem. Czekamy zatem z niecierpliwością na rundę wiosenną – powiedział nam tuż po meczu Janusz Kudyba, trener KS Polkowice

Składy
:
I połowa: Sebastian Szymański – Dawid Wacławczyk, Marcin Nowak, Piotr Kucharzak, Przemysław Kocot, Krzysztof Janus, Tomasz Salamoński, Damian Dąbrowski, Damian Ałdaś, Grzegorz Kuświk, Grzegorz Podstawek.
II połowa: Przemysław Kazimierczak, Dawid Wacławczyk, Marcin Nowak, Piotr Kucharzak (68’Przemysław Szuszkiewicz), Przemysław Kocot, Krzysztof Janus(70’ Maciej Bancewicz), Tomasz Salamoński (73’ Patryk Bryła), Damian Dąbrowski (70’ Łukasz Sierpina), Damian Ałdaś, Grzegorz Kuświk(63’ Jakub Więzik), Grzegorz Podstawek (46’ Mateusz Piątkowski).