Wygrana z Piastem

W meczu sparingowym rozegranym w Polkowicach KGHM ZANAM Polkowice pokonał 3. ligowy Piast Żmigród 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Drzazga i Karol Fryzowicz.

_DSC0014

Po raz pierwszy w tym roku piłkarze KGHM ZAMNAM zagrali na trawie. Trener Jarosław Pedryc dał szansę występu na murawie aż osiemnastu graczom. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Z czasem zarysowała się jednak lekka przewaga naszego zespołu. W 21 min. polkowiczanie wykonywali stały fragment gry. Mateusz Magdziak z rzutu rożnego posłał futbolówkę w pole karne a niepilnowany Krzysztof Drzazga zdobył pierwszego gola dla naszego zespołu. W 29 min. Goście odpowiedzieli bramką Piotra Mrowca i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron polkowiczanie mieli kolejne szanse do zdobycia goli. Zabrakło jednak skuteczności. Wynik spotkania ustalił w 76 min. Karol Fryzowicz wykorzystując dokładne podanie Macieja Bancewicza. W Polkowicach KGHM ZANAM pokonał Piast Żmigród 2:1.

KGHM ZANAM Polkowice – Piast Żmigród 2:1 (1:1)
Bramki: Drzazga 21, Fryzowicz 76 – Mrowiec 29

KGHM ZANAM Polkowice: Primel (46 Sajak) – Szymik, Wacławczyk, Kasiński (60 Seta), Magdziak (46 Karpiński), Fryzowicz (75 Husar), Szuszkiewicz, Dziadowicz (46 Jurak), Bancewicz (75 Kucharuk), Drzazga, Kaliciak (70 Suchora).

To był nasz pierwszy sparing na trawie. Rywal bardzo wymagający i musieliśmy ten mecz wybiegać. Chłopcy są dobrze przygotowani motorycznie. W meczu przeciwko Piastowi zabrakło skuteczności. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia goli to wynik mógłby być jeszcze lepszy. Jestem jednak zadowolony z postawy moich zawodników. Przed nami jeszcze dwa mecze kontrolne i mam nadzieję, że do ligi będziemy przygotowani na 100 procent – podsumował spotkanie trener Jarosław Pedryc.