Wygrana z Miedzianką

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na sztucznej płycie w Polkowicach Zielono-Czarni pokonali lidera rozgrywek legnicką Miedź 2:0. Bramki dla Górnika zdobyli: Szymon Krocz i Dorian Krakowski.

Dla obu drużyn był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Spotkanie było bardzo wyrównane, choć więcej sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie mieli gospodarze. Po 45. minutach był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie a szkoleniowcy mieli okazję do sprawdzenia nowych graczy. Końcówka należała do Zielono-Czarnych, którzy zadali rywalom dwa ciosy.  W 81. min. do bramki rywala trafił Szymon Krocz, dla którego była to debiutancka bramka w Górniku. Chwilę później wynik meczu na 2:0 dla miejscowych ustalił Dorian Krakowski.

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 2:0
Bramki: Szymon Krocz 81, Dorian Krakowski 89

Górnik Polkowice: Jakub Szymański (35 Marcin Furtak, 70 Mateusz Malec) – Marek Opałacz (46 Jarosław Ratajczak), Marcin Biernat (46 Michał Bojdys), zawodnik testowany ( 46 Paweł Kucharczyk), Karol Fryzowicz (46 Dorian Krakowski), Dominik Radziemski ( 40 Filip Baranowski, 65 Jakub Sypek), Bruno Żołądź (46 Maciej Pałaszewski), Adrian Purzycki (30 Antoni Kozubal, 60 Rafał Karmelita), Kamil Wacławczyk (30 Szymon Kiebzak, 60 Adam Mazurowski), Mariusz Szuszkiewicz (46 Maciej Bancewicz), Mateusz Piątkowski (46 Szymon Krocz)

Miedź Legnica: (I połowa) 31. Mateusz Abramowicz – 22. Szymon Stróżyński, 25. Nemanja Mijušković, 87. Ruben Hoogenhout, 6. Szymon Matuszek, 77. Piotr Azikiewicz – 70. Maciej Śliwa, 10. Maxime Dominguez, 8. Chuca, 17. Mateusz Kaczmarek – 27. Bruno Garcia. (II połowa) 1. Paweł Lenarcik – 7. Marcin Garuch, 50. Filip Balcewicz, 13. Jon Aurtenetxe, 23. Jurich Carolina – 18. Kamil Zapolnik, 20. Damian Tront, 45. Tomasz Mamis, 59. Mehdi Lehaire, 88. Igor Lewandowski – 71. Patryk Makuch.