Wygrana z Miedzią

Czarno – zieloni pokonali 3:2 zespół legnickiej Miedzi. Była to druga gra kontrola podopiecznych Janusza Kudyby w okresie przygotowawczym. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Mateusz Piątkowski (2 gole) i Mateusz Bartków. Spotkanie zostało rozegrane na bocznym boisku w legnickim parku.

Spotkanie zostało podzielone na trzy tercje – 3×30 minut. Pierwszy gol dla Polkowic padł w 20. minucie meczu. Wówczas kapitalnym strzałem z 25 metrów popisał się Mateusz Piątkowski. Wyrównujące trafienie dla gospodarzy padło pięć minut później, a jego autorem był Zbigniew Zakrzewski. Po stracie bramki czarno – zieloni zaczęli grać bardziej ofensywnie, co w rezultacie dało im drugiego gola. Wówczas ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski, który pokonał golkipera gości głową.

W drugiej tercji arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Kamil Hempel i na stadionie w Legnicy był remis 2:2. Gola na wagę zwycięstwa w 85. minucie meczu zdobył Mateusz Bartków, który pewnie wykończył składną akcję czarno – zielonych. – W dzisiejszym meczu zespół zaprezentował się naprawdę przyzwoicie. Strzeliliśmy ładne bramki i wygraliśmy. Stracone gole padły po niepotrzebnych błędach w obronie. Uważam, że potyczka z legnicką Miedzią była niezwykle pożyteczna dla zespołu w okresie przygotowawczym – mówił po meczu Janusz Kudyba, szkoleniowiec KS Polkowice.

KS POLKOWICE (I , II tercja): P. Kazimierczak – D. Wacławczyk, M. Nowak, A. Janus, K. Kazimierczak, K. Janus, Salamoński, D. Ałdaś,M. Bancewicz, M. Piątkowski, J. Więzik; (III tercja): S. Szymański – M. Miłek, M. Bartków, P. Micić, P. Kocot, M. Piątkowski, M. Peroński, K. Wacławczyk, Ł. Sierpina, P. Bryła, G. Podstawek.