Wygrana z liderem

Podopieczni Grzegorza Karmelity wygrali 3:1 z Konfeksem Legnica. Bramki dla KS II Polkowice strzelali: Maciej Bancewicz (2 gole) i Christian Tomyk. Spotkanie rozegrano w ramach 22.kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Na pierwszego gola kibice czekali zaledwie 12 minut. Wówczas wychowanek klubu – Maciej Bancewicz popisał się pięknym, technicznym strzałem i przelobował bramkarza gości. Po niespełna kwadransie goście wyrównali. Przed przerwą polkowiczanie ponownie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Christian Tomyk. Po zmianie stron drużyna gości starała się doprowadzić do remisu i przeprowadzała coraz groźniejsze ataki. Legniczanie mieli nieco ułatwione zadanie, bowiem od 69. minuty zielono-czarni grali w osłabieniu. Wówczas czerwoną kartką został ukarany Christian Tomyk. Jednak to podopieczni Grzegorza Karmelity postawili kropkę nad „i”. Akcję zainicjował kolejny z naszych wychowanków – Rafał Karmelita, który zabłysnął nie tylko swoim wysokim wyszkoleniem technicznym, ale przede wszystkim inteligencją boiskową. Popularny „Karmel” jednym zagraniem oszukał całą defensywę Konfeksu i idealnie dograł do Bancewicza. Ten drugi ze stoickim spokojem ustalił wynik meczu na 3:1. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po spotkaniu trener Grzegorz Karmelita. – To był dobry mecz w wykonaniu mojego zespołu. Zagraliśmy konsekwentnie i mimo osłabienia zdobyliśmy bramkę. Dziękuje zawodnikom za walkę i zaangażowanie. Mam nadzieję, że dzisiejszą wygraną w pewnym stopniu zrehabilitowaliśmy się kibicom za ostatnią porażkę z Rokitkami – mówi Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli. Od miejsca premiowanego awansem do IV ligi  dzieli ich zaledwie jeden punkt. Warte odnotowania jest również to, że zielono-czarni do tej pory rozegrali o jeden mecz mniej od lidera – Konfesku Legnica.

Skład KS II Polkowice: Łukasik, Martynowicz, Kasiński, Sworacki, Niemasz M., Kwaśniewski (73. Szymik), Staniecki, Karmelita (79. Wilk), Tomyk, Bancewicz (88. Sitnicki), Drzazga (84. Niemasz P.)