Wygrana w zaległym meczu

Podopieczni Grzegorza Karmelity pokonali na wyjeździe 5:1 Spartę Grębocice. Bramki dla KS II Polkowice strzelali: Marcin Martynowicz (2 gole), Ariel Sworacki (k.), Krzysztof Drzazga i Christian Tomyk. Spotkanie rozegrano w ramach zaległej, 17. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Początek meczu nie był zbyt udany dla naszego zespołu, bowiem już w 4. minucie Rafał Janczak musiał wyjmować piłkę z bramki. Po wyjściu na prowadzenie, Sparta zamurowała swoje pole karne i skutecznie rozbijała ataki gości z Polkowic. W 38. minucie po faulu na Marcinie Martynowiczu sędzia podyktował rzut wolny dla KS Polkowice. Do piłki podszedł sam poszkodowany i strzałem w samo okienko zdobył wyrównującego gola. Po zmianie stron inicjatywę przejęli polkowiczanie i skutecznie wypunktowali rywala. W 56. minucie podopieczni Grzegorza Karmelity wyszli na prowadzenie. Arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Sparty i wskazał wapno. Jedenastkę na gola skutecznie zamienił Ariel Sworacki i było już 2:1. Kolejne trafienia dla KS II Polkowice odnotowali: Krzysztof Drzazga oraz Christian Tomyk. Wynik meczu w 80. minucie ustalił Marcin Martynowicz, który efektownie wkręcił futbolówkę do bramki rywala. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Spartą Grębocice a KS II Polkowice zakończyło się zwycięstwem 5:1 dla KS Polkowice. – W dzisiejszym meczu zagraliśmy dwie, różne połowy. W pierwszej części popełniliśmy prosty błąd, który kosztował nas utratę bramki. Po zmianie stron przejęliśmy inicjatywę i z każdą minutą rosła nasza przewaga. Udało nam się to przypieczętować czterema trafieniami. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i szykujemy się już do następnego meczu – mówi Grzegorz Karmelita, trener polkowickich rezerw. Warte odnotowania jest to, że w drużynie KS II Polkowice zagrało aż jedenastu wychowanków klubu. Dzięki dzisiejszej wygranej, zielono-czarni z dorobkiem 57 punktów tracą do lidera z Jawora zaledwie 5 oczek. Najbliższa okazję do odrobienia punktów, polkowickie rezerwy będą miały już niedzielę, tj. 2 czerwca 2013 r. Wówczas nasz zespół zmierzy się na swoim stadionie z Iskrą Kębłów. Początek meczu planowany jest na godz.17.

Skład KS II Polkowice: Janczak – Szymik (85. Sitnicki), Kasiński, Sworacki, Stępień (87. Lasota), Martynowicz, Staniecki, Drzazga, Kochman (76. Stencel), Tomyk, Wilk (81. Niemasz P.).