Wygrana w upale

Podopieczni Adama Buczka pokonali 2:1 zespół MKS Kluczbork. Obie bramki dla KS Polkowice zdobył Szymon Skrzypczak. Spotkanie kontrolne zostało rozegrane na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym sprawdzianem dla naszych piłkarzy przed zbliżającymi się rozgrywkami o mistrzostwo drugiej ligi. W upalne, sobotnie popołudnie zmierzyły się zespoły, które w nadchodzącym sezonie będą w jednej grupie rywalizować o punkty. Spotkanie kontrolne rozegrano w trzech tercjach po trzydzieści minut. Pierwszy gol w meczu padł w 25 minucie. Błąd w obronie gospodarzy wykorzystali przyjezdni i strzelili bramkę. Po stracie gola czarno – zieloni ruszyli do odrabiania strat. Wyrównujące trafienie dla KS Polkowice padło w 43. minucie meczu. Akcję zainicjował Dawid Wacławczyk, który posłał piłkę na skrzydło do Patryka Bryły. Dośrodkowanie z lewej strony pewnie wykończył głową Szymon Skrzypczak. Ten sam zawodnik ustalił również wynik meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla KS Polkowice. – Miniony tydzień był dla zawodników naprawdę ciężki. Pracowaliśmy nad przygotowaniem motorycznym. W dzisiejszym sparingu mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Cieszy mnie zaangażowanie zespołu i to, że w tak trudnych warunkach moi zawodnicy zdołali pokonać rywala – mówił nam tuż po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Zanim czarno – zieloni wyjadą na obóz przygotowawczy, rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Sparingpartnerem KS Polkowice będzie Śląsk Wrocław. Obecny na meczu będzie Orest Lenczyk. Spotkanie odbędzie się 13.07.2012 r. o godzinie 17.00 na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach.