Wygrana w Rudnej

Podopieczni Grzegorza Karmelity pokonali w Rudnej 4:0 tamtejszą Spartę. Bramki dla KS II Polkowice strzelali: Ariel Sworacki, Krzysztof Drzazga, Wojciech Jurak i Paweł Niemasz. Spotkanie rozegrano w ramach 24. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

 

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando KS II Polkowice. To zielono-czarni byli stroną przeważającą i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Mimo znaczącej przewagi naszego zespołu, podopieczni Grzegorza Karmelity wszystkie gole zdobyli dopiero po zmianie stron. W pierwszej połowie gospodarze zamurowali drogę do swojej bramki i do 60. minuty konsekwentnie rozbijali ataki przyjezdnych. Po czterech kwadransach padł pierwszy gol dla KS II Polkowice. Wówczas Ariel Sworacki popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i posłał piłkę w samo okienko bramki Sparty. Po niespełna dwóch minutach bramkarz z Rudnej musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga. Trzeciego gola dla KS-u zdobył Wojciech Jurak. Wynik meczu na 4:0 w 88. minucie ustalił Paweł Niemasz. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po meczu trener Grzegorz Karmelita. – W spotkaniu z Rudną byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Jednakże dopiero w 60. minucie rozwiązaliśmy worek z bramkami. Jak mawiał klasyk – „lepiej późno niż wcale”. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Chłopaki zostawili sporo zdrowia na boisku. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka meczów. Mam nadzieję, że nasza udana passa potrwa jak najdłużej – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener polkowickich rezerw. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Zgromadzili 49 punktów, czyli tyle samo co lider – Kuźnia Jawor. –  Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy postrzegani jako jeden z faworytów do awansu do IV ligi. Rozgrywki klasy okręgowej są na tyle wyrównane, że do ostatniego meczu, żaden z zespołów nie może czuć się zbyt pewnie. Póki, co skupiamy się na jak najlepszej grze. Przed nami jeszcze kilka kolejek. Po ich rozegraniu dowiemy się, która z drużyn awansuje – kończy Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. W najbliższą środę, tj. 15 maja o godz. 18, zielono-czarni rozegrają na swoim stadionie zaległy mecz ze Zrywem Kotla. Spotkanie odbędzie się w ramach 18. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

 

Skład KS II Polkowice: Janczak – Szymik (46. Stępień), Kasiński, Sworacki, Martynowicz, Drzazga (64. Wilk), Staniecki (82. Sitnicki), Kwaśniewski, Tomyk (79. Stencel), Bancewicz (77. Primel), Jurak (76. Niemasz P.).