Wygrana w Kaliszu

W zaległym meczu 21. kolejki II ligi grupy zachodniej KS Polkowice pokonał na wyjeździe Calisię Kalisz 3:2. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Szymon Skrzypczak (2 gole) i Rafał Darda. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy gol dla KS Polkowice padł w 35. minucie. Autorem tego trafienia okazał się Szymon Skrzypczak, który skutecznie wykończył akcję całego zespołu. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, bowiem Calisia potrzebowała niespełna 60 sekund by doprowadzić do wyrównania. Po zmianie stron kibicie zgromadzeni na stadionie w Kaliszu zobaczyli trzy bramki. W 70. minucie padł kolejny gol dla KS Polkowice. Wówczas najwyżej w polu karnym rywala wyskoczył Szymon Skrzypczak, który pewnie skierował piłkę głową do bramki Artura Melona. Dla najskuteczniejszego strzelca II ligi zachodniej było to już 21 trafienie w tym sezonie. Kwadrans później bramkarz z Kalisza musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki. Piękną bramkę zdobył Rafał Darda i polkowiczanie prowadzili już 3:1. Po trzech minutach gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Do ostatniego gwizdka arbitra toczyła się zacięta rywalizacja. Zarówno gospodarze, jak i podopieczni Adama Buczka chcieli zdobyć kolejne gole. W końcówce meczu polkowiczanie mogli strzelić czwartą bramkę, ale sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Mateusz Szczepaniak. Tego dnia więcej bramek już nie padło. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Calisią Kalisz a KS Polkowice zakończyło się zwycięstwem 3:2 dla zielono-czarnych. – Oba zespoły stworzyły dzisiaj ciekawe widowisko piłkarskie. Kibice zobaczyli pięć bramek. Cieszymy się, że strzeliliśmy o jedną więcej od rywala i wracamy do Polkowic z kompletem punktów. – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Dzięki tej wygranej zielono-czarni awansowali z 6. na 4. miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu piłkarze KS Polkowice zmierzą się w Jarocinie z tamtejszą Jarotą. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 18.

Calisia Kalisz- KS Polkowice 2:3 (1:1)

Bramki: 36. Gawlik, 86. Nowak – 35. Skrzypczak, 70. Skrzypczak, 83. Darda

Calisia Kalisz: Melon – Dymkowski, Fechner, Paczkowski (46. Józefiak), Wiącek – Gawlik, Grittner (78. Klofik), Kowal, Mokwa (76. Ciesielski), Nowak – Tabaczyński

KS Polkowice: Primel – Ałdaś, Bartków, Cieślak, Darda – Famulski, Fryzowicz (46. Bryła), Krysian, Śliwiński – Skrzypczak, Szuszkiewicz (46. Szczepaniak)