Wygrana w Jarocinie

Kolejne zwycięstwo w grach kontrolnych odnieśli piłkarze KS Polkowice. Tym razem podopieczni Adama Buczka pokonali 2:1 zespół drugoligowej Jaroty Jarocin. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Jarocinie.

Pierwszy gol w meczu padł w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Dawid Wacławczyk, który pewnie skierował piłkę głową do siatki rywala. Po zmianie stron polkowiczanie strzelili zwycięskiego gola. Wynik meczu w 65. minucie ustalił zawodnik testowany. W końcówce spotkania gospodarze wykorzystali zamieszanie w polu karnym KS Polkowice i strzelili honorową bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla polkowiczan. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył po meczu Adam Buczek, szkoleniowiec KS Polkowice. – Odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Jestem zadowolony z zaangażowania zespołu w dzisiejszym meczu. Piłkarze walczyli do ostatniego gwizdka. Jednakże dla mnie najważniejsze jest to, że w trakcie zgrupowania żaden z zawodników nie nabawił się kontuzji – powiedział nam tuż po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Spotkanie z jarocińską Jarotą nie było ostatnim sprawdzianem dla KS Polkowice przed zbliżającym się sezonem. W najbliższą sobotę (28.07) polkowiczanie zmierzą się z drugoligowym Dynamem Drezno. Sparing pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany na Willy-Tröger-Stadion w Prinie (okolice Drezna) o godz. 14.

Skład KS Polkowice: Kazimierczak, Primel, Łukasik, Fryzowicz (46’ Szymik), Kucharzak, Wacławczyk  (46’ Bartków), Śliwiński (46’ Niemasz M.), Samulski (46’ Karmelita), Kwaśniewski (46’ Krysian), Kusowski (46’ Bancewicz), Szuszkiewicz M. (46’ Bryła), Martynowicz (46’ Sołtyński), Skrzypaczak (46’ zawodnik testowany).