Wygrana po zaciętym meczu

Piłkarze KS Polkowice awansowali do I rundy Pucharu Polski. O grze naszego zespołu w kolejnej fazie zadecydowały dopiero rzuty karne, w których zielono-czarni okazali się lepsi od Sokoła Kleczew o dwa trafienia.

 

Początek meczu polkowiczanie mieli wręcz wymarzony, bowiem już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas pięknym strzałem z 25 metrów popisał się Damian Ałdaś. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali z rzutu karnego i było 1:1. Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie przedłużyło się o kolejne dwie piętnastominutowe połowy. One również nie przyniosły rozstrzygnięcia, w związku z czym odbyła się seria rzutów karnych. Bez wątpienia bohaterem meczu okazał się Damian Primel, który wybronił aż trzy rzuty karne. Jedenastki dające awans podopiecznym Janusza Kubota zdobyli: Przemysław Kazimierczak i Maciej Bancewicz. Dzięki dzisiejszej wygranej polkowiczanie awansowali do I rundy Pucharu Polski. Rywalem KS Polkowice będzie pierwszoligowa Flota Świnoujście. Spotkanie planowane jest na 24 lipca o godzinie 17 w Polkowicach. O ewentualnych zmianach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

 

Skład KS Polkowice: Primel- Szymik, Darda, Rytkowski, Karpiński, Karmelita, Aładś, Famulski (110 Kazimierczak.), Sołtyński (100. Drzazga), Bancewicz, Kaczmarek.