Wygrali z Gromem

W swoim drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze KS-u Polkowice pokonali w Wolsztynie miejscowy Grom 4:1. Jutro podopieczni trenera Jarosława Pedryca zmierzą się z Dyskobolią Grodzisk.

 

Za piłkarzami KS-u bardzo pracowity dzień. Rano zagrali sparing z 3. ligowym zespołem Formacja Port Mostki, ulegając 2:3. Popołudniu na zielono-czarnych czekał kolejny rywal. Tym razem nasz zespół zmierzy się z dziewiątą drużyną 4. ligi wielkopolskiej Gromem Wolsztyn. Trener Pedryc przeciwko rywalom wystawił zawodników, którzy nie grali w pierwszym sparingu. Na murawie zaprezentowali się m.in. Sajak, Zawadzki czy Kochman. Nasi młodzi piłkarze radzili sobie z rywalem dość dobrze. W 30 min. wynik meczu po indywidualnej akcji otworzył Bekieszczuk. Później, pomimo dużej przewagi piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki Gromu i pierwsza połowa zakończyła się wygraną polkowiczan 1:0.  W drugiej odsłonie trener Pedryc wysłał do boju doświadczonych graczy KS-u, którzy szybo przejęli inicjatywę i kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. W 52 min. na 2:0 podwyższył Maciej Bancewicz. Gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu wolnego i zrobiło się 2:1. Bramka zdobyta przez wolsztynian tylko podrażniła ambicje naszego zespołu. Polkowiczanie praktycznie nie opuszczali połowy rywala. Co kilka minut piłkę w pole karne rywala posyłali Maciej Bancewicz i Bartosz Stępień. Dokładne zagrania wykorzystał Karol Fryzowicz, który dwukrotnie zamknął akcje swojego zespołu. Gdyby polkowiczanie wykorzystali wszystkie 100 procentowe sytuacje do zdobycia gola to pojedynek mógłby zakończyć się pogromem. Ostatecznie KS Polkowice zwyciężył drużynę z Wolsztyna 4:1.

Grom Wolsztyn – KS Polkowice 1:4 (0:1)

Bramki dla KS-u: Bekieszczuk 30, Bancewicz 52, Fryzowicz 75, 84

KS Polkowice I połowa: Sajak – Dybizbański, Kasiński, Reszczyński, Zawadzki, Bekieszczuk, Rytkowski, Surożyński, Kochman, Cios, Nowakowski.

KS Polkowice II połowa: Marusiak – Stępień, Sworacki, Wacławczyk, Karpiński, Fryzowicz, Drzazga, Dziadowicz, Bancewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany.