Wygrali z AKS-em Strzegom

W meczu kontrolnym rozegranym w Polkowicach piłkarze KGHM ZANAM pokonali zespół AKS-u Strzegom 2:1. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Drzazga.

drzag

Pojedynek z AKS-em był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w swoich najmocniejszych składach. Od samego początku zarysowała się optyczna przewaga podopiecznych trenera Jarosława Pedryca. Pomimo dogodnych sytuacji piłka nie chciała jednak wpaść do bramki rywala. W 43 minucie nasi piłkarze objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga. Do przerwy było 1:0 dla KGHM ZANAM. Po zmianie stron trener Pedryc dokonał dwóch zmian. Damiana Primel w bramce zmienił Jacek Sajak, natomiast Krzysztofa Kaliciak zastąpił Wojciech Jurak. W 60 min. goście po uderzeniu Damiana Sobczaka z rzutu wolnego doprowadzili do remisu. W końcówce wygraną naszej drużynie zapewnił Drzazga, który wykorzystał dokładne podanie Artura Dybizbańskiego. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice pokonał AKS Strzegom 2:1. Gdyby zespół trenera Pedryca wykorzystał wszystkie stuprocentowe sytuacje to pojedynek mógł zakończyć się wynikiem o wiele wyższym. Za tydzień polkowiczanie rozegrają pierwsze w tym roku spotkanie ligowe. 21 marca zmierza się na wyjeździe z GKS-em Kobierzyce.

KGHM ZANAM Polkowice – AKS Strzegom 2:1 (1:0)
Bramki dla KGHM ZANAM: Drzazga 43, 81.

KGHM ZANAM Polkowice: Primel (46 Sajak) – Szymik (60 Zawadzki), Wacławczyk, Kasiński (60 Seta), Magdziak (60 Karpiński), Szuszkiewicz, Dziadowicz (60 Famulski), Drzazga, Fryzowicz, Bancewicz (60 Dybizbański), Kaliciak (46 Jurak).