Wygrali z 3. ligowcem

W meczu sparingowym rozegranym w Zielonej Górze KGHM ZANAM Polkowice pokonał miejscowy Stelmet UKP 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Kaliciak i Karol Fryzowicz.

fryz

Pojedynek pomiędzy Stelmetem UKP a KGHM ZANAM był bardzo wyrównany. Jako pierwsi do głosu doszli jednak gospodarze, którzy już w 5 min. objęli prowadzenie. 10 minut później polkowiczanie stanęli przed szansą wyrównania. Za zagranie piłki ręką w polu karnym przez miejscowych arbiter wskazał na 11 metr. Niestety strzał Mariusza Szuszkiewicza obronił golkiper Stelmetu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem UKP Zielona Góra 1:0. Po zmianie stron nasi piłkarze ruszyli do odrabiania strat bramkowych. W 61 min. Dawid Dziadowicz dograł dokładnie do Krzysztofa Kaliciak a ten strzelił na bramkę miejscowych. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki. Było 1:1. W 75 min. szybkim rajdem popisał się Karol Fryzowicz. Nasz pomocnik przebieg z piłką blisko 30 metrów, zagrał do Kaliciak, ten odegrał mu futbolówkę i zrobiło się 2:1 dla KGHM ZANAM. Więcej goli w meczu nie padło. Po bardzo dobrym spotkaniu polkowiczanie pokonali Stelmet UKP 2:1.

Był to typowy mecz walki. Gospodarze zawiesili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Szybko zdobyta bramka przez Stelemet spowodowała, że musieliśmy ruszyć do ataku z większym impetem. W przekroju całego meczu byliśmy od rywala lepsi o jedną bramkę. Była to już kolejna nasza wygrana z czołowym zespołem 3. ligi – podsumował sparing trener Jarosław Pedryc.

Stelmet UKP Zielona Góra – KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (1:0)
Bramki dla KGHM ZANAM: Kaliciak 61, Fryzowicz 75.

KGHM ZANAM Polkowice: Primel (46 Sajak) – Szymik, Wacławczyk, Kasiński (46 Seta), Magdziak (46 Karpiński), Bancewicz, Szuszkiewicz, Dziadowicz (65 Suchora), Fryzowicz (70 Husar), Drzazga, Kaliciak.