Wygrać ze Skrą

Czy Wielka Sobota okaże się szczęśliwa dla piłkarzy Górnika, przekonamy się 16 kwietnia. Tego dnia Zielono-Czarni zmierzą się w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa.

Od rundy wiosennej zespół Skry rozgrywa swoje mecze ligowe w Bełchatowie. Chociaż jak dotychczas częstochowianie zagrali tam tylko jedno spotkanie. 7 kwietnia zremisowali w Bełchatowie z Chrobrym Głogów 2:2. Mecz w Górnikiem będzie zatem drugim na stadionie GIEKSA Arena.
Najnowsza historia pojedynków pomiędzy drużynami sięga sezonu 2019/2020, kiedy to obie ekipy rywalizowały na poziomie II ligi. Rok później zarówno Górnik jak i Skra awansowały na zaplecze ekstraklasy. Wtedy zdecydowanie lepsi byli Zielono-Czarni, którzy wygrali ligę, natomiast częstochowianie trafili na wyższy poziom po barażach.
Jesienią w Polkowicach był bezbramkowy remis. Obecnie wyżej w lidze jest Skra, która zajmuje w tabeli bezpieczną 12. lokatę. Polkowiczanie przystąpią do sobotniego meczu bardziej zmobilizowani i walczyć o pełną pulę. Początek spotkania o godz. 15.00.