Wrócili z tarczą

W meczu wyjazdowym 4. ligi piłkarskiej KS Polkowice pokonał zespół BKS-u Bobrzanie Bolesławiec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla zielono-czarnych Maciej Bancewicz.

Pojedynek w Bolesławcu miał dać odpowiedź na pytanie, o co walczyć będą piłkarze KS-u Polkowice w tym sezonie. Mecz ułożył się po myśli trenera Jarosława Pedryca. W 8 min. spotkania Maciej Bancewicz przeprowadził wzorową akcję i pięknym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki BKS-u. Do przerwy było 1:0 dla naszego zespołu. W drugiej odsłonie gra się zaostrzyła, a sędzia rozdawał kartki na prawo i lewo. W 65 min. drugą żółtą kartkę zobaczył Krzysztof Kaliciak i polkowiczanie musieli grać w 10-tkę. W 80 min. arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką w polu karnym przez Mariusza Szuszkiewicza i wskazał na jedenasty metr. Na szczęście dla naszych piłkarzy zawodnik BKS-u posłał piłkę nad poprzeczką bramki Damiana Primel i mecz zakończył się wygraną KS-u Polkowice 1:0.

BKS Bobrzanie Bolesławiec – KS Polkowice 0:1 (0:1)
Bramka: Bancewicz 8.

KS Polkowice: Primel – Karpiński (46 Szymik), Sworacki, Kasiński, Zawadzki, Bancewicz (90 Kochman), Drzazga (89 Rytkowski), Wacławczyk, Fryzowicz (75 Jurak), Dziadowicz (55 Szuszkiewicz), Kaliciak.