Wrócili z tarczą

Kolejne punkty dodali do swojego konta piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. W meczu wyjazdowym 4 ligi dolnośląskiej podopieczni trenera Jarosława Pedryca pokonali Widawę Bierutów 2:0.

widawa

Pojedynek z Widawą to kolejny mecz z serii, który trzeba było pojechać i wygrać. Polkowiczanie przystąpili do pojedynku bardzo skoncentrowani i już w pierwszych minutach chcieli objąć prowadzenie. Zielono-czarni dominowali od początku próbując rozbić broniących się w swoim polu karnym gospodarzy. W 11 minucie Maciej Bancewicz po jednej z akcji został wycięty w polu karnym a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Krzysztof Kaliciak, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy KGHM ZANAM prowadził 1:0. Po zmianie stron polkowiczanie dążyli do zdobycia kolejnych goli. W 65 minucie po pięknej akcji całego zespołu na bramkę miejscowych strzelał Krzysztof Drzazga. Bramkarz sparował piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Wojtek Jurak, który ustalił wynik meczu na 2:0. Dobre spotkanie w bramce polkowiczan rozegrał Aleksander Ptak, który zaliczył kilka udanych interwencji, zachowując czyste konto.

Widawa Bierutów – KGHM ZANAM Polkowice 0:2 (0:1)
bramki: Kaliciak 11 k., Jurak 65

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Karpiński, Szymik, Jurak (65 Dziadowicz), Drzazga, Bancewicz, Szuszkiewicz, Kaliciak (85 Suchora), Kasiński (70 Zawadzki), Magdziak, Wacławczyk.