Wrócili na tarczy

W meczu wyjazdowym 3. ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice uległ we Wrocławiu miejscowej Ślęzie 2:3. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Maciej Bancewicz i Piotr Kasiński.

Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się doskonale dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca. Już w pierwszej akcji meczu bramkarza miejscowych mógł pokonać Mariusz Szuszkiewicz, niestety górą w tej sytuacji był golkiper Ślęzy. Niestety w miarę upływu czasu gry do głosu dochodzili wrocławianie. W 24 min. Niewiadomski strzelił z dystansu i zrobiło się 1:0 dla miejscowych. Chwilę później polkowiczan od utraty gola uratował słupek. W 26 min. arbiter odgwizdał faul na pomocniku Ślęzy. Skutecznym egzekutorem okazał się ponownie Niewiadomski i gospodarze prowadzili 2:0. 4 minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Maciej Bancewicz, który minął kilku graczy rywala i plasowanym strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w bramce ekipy wrocławskiej. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Ślęzy 2:1. Po zmianie stron gra na murawie nie ulegała zmianie. Polkowiczanie starali się doprowadzić do remisu zapominając o obronie. W 62 min. kolejnego gola dla Ślęzy po błędzie w szeregach obronnych KS-u zdobył Rajter. Zielono – czarni rzucili wszystko na jedną szalę. W 86 min. bramkę kontaktowa dla podopiecznych trenera Pedryca zdobył Piotr Kasiński. Niestety na wyrównanie zabrakło już czasu. We Wrocławiu Ślęza pokonała KGHM ZANAM Polkowice 3:2.

Ślęza Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice 3:2 (2:1)
Bramki: Niewiadomski 24, 26, Rajter 62 – Bancewicz 30, Kasiński 86

ŚLĘZA Wrocław: Gąsiorowski – Molski (46’Mańkowski), Kluzek, P.Niewiadomski (64’Łątka), A.Niewiadomski, Rajtr (90+2’Olejniczak), Przystalski, Celuch, Mądrzejewski, Jakóbczyk (64’Bergier), Miazgowski.

KGHM ZANAM POLKOWICE: Sajak – Fryzowicz, Sworacki, Magdziak, Galas (75’Ptak), Bancewicz, Szuszkiewicz, Kasiński, Szymik, Karmelita (67’Famulski), Hempel (67’Bobkiewicz)