Wrócili na tarczy

W meczu 4. ligi dolnośląskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli w meczu wyjazdowym Orkanowi Szczedrzykowice 1:2. Honorowego gola dla zielono-czarnych zdobył Krzysztof Kaliciak.

orfot

W tym sezonie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice nie mają szczęścia do drużyny Orkana. Po przegranej w meczu pucharowym tym razem nasi piłkarze ulegli rywalom 1:2. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się zielono-czarni. W 45 min. arbiter za zagranie piłkę ręką w polu karnym wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się Krzysztof Kaliciak, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron gra nadal toczyła się w środkowej strefie boiska. W 62 min. gospodarze po pięknej bramce Pawła Wyżgi z 16 metrów doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Orkan w ostatniej minucie spotkania po uderzeniu Michała Piechuty wyszedł na prowadzenie. Po zdobyciu gola arbiter zakończył spotkanie. W Szczedrzykowicach Orkan pokonał KGHM ZANAM Polkowice 2:1. Pomimo porażki z Orkanem nasi piłkarze dzięki przegranej BKS-u Bolesławiec z Orłem Ząbkowice Śląskie na 5. kolejek przed zakończeniem sezonu zapewnili już sobie awans do 3 ligi.

Orkan Szczedrzykowice – KGHM ZANAM Polkowice 2:1 (0:1)
Bramki: Wyżga 62, Piechuta 90 – Kaliciak 45

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Karpiński, Szymik, Drzazga, Bancewicz, Kaliciak (74 Jurak), Famulski (50 Fryzowicz) (79 Zawadzki), Kasiński (44 Dziadowicz), Magdziak, Szuszkiewicz, Wacławczyk.