W środę Hutnik

Rozgrywki eWinner II ligi nabierają tempa. Już w najbliższą środę Górnik Polkowice zagra mecz wyjazdowy z Hutnikiem Kraków.

Będzie to starcie drużyn, które w tym sezonie mają zgoła odmienne cele. Zielono-czarni walczą o awans do I ligi, natomiast Hutnik pragnie utrzymać się w gronie drugoligowców. Polkowiczanie po wygranej w meczu wyjazdowym z Sokołem Ostróda, wybierają się po raz kolejny w delegację. Kierunek Kraków, gdzie zmierzą się z ostatnim zespołem tabeli – Hutnikiem.

Nasz środowy rywal to beniaminek II ligi, który ma również przeszłość pierwszoligową. Spędził na tym poziomie aż 7 sezonów. Później były lata chude i spadek do drugiej a następnie trzeciej ligi. W obecnych rozgrywkach Hutnik gra ze zmiennym szczęściem. W 17. meczach odniósł tylko 5 zwycięstw, zanotował 2 remisy i aż 13 razy musiał uznać wyższość rywala. Jesienią zielono-czarni po dwóch bramkach Mariusza Szuszkiewicza i golu Eryka Sobkowa wygrali u siebie z Hutnikiem 3:0.
Dla polkowiczan nie będzie to jednak łatwy mecz, bo krakowianie walczą o utrzymanie i tanio skóry nie sprzedadzą.

Po absencji dwóch meczów, spowodowanych czerwoną kartką do drużyny wraca Karol Fryzowicz. W składzie zabraknie natomiast Rafała Karmelity, który w ostatnim meczu zobaczył swoją czwartą żółtą kartkę.
Środowe spotkanie w Krakowie rozpocznie się o godzinie 14.00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja internetowa TVcom.

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2020-2021/198323-KS-Hutnik-Krakow-KS-Gornik-Polkowice-22-kolejka.htm