W niedzielę inauguracja

1 sierpnia piłkarze Górnika Polkowice zainaugurują rozgrywki w Fortuna 1 Lidze. Zielono-czarni podejmować będą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Górnicy do rozgrywek przystąpią z nowym szkoleniowcem Pawłem Barylskim. W drużynie zielono-czarnych zobaczymy również kilku nowych graczy, którzy dołączyli do drużyny w okresie przygotowawczym. Zespół z ul. Kopalnianej wzmocnili m.in.: Marcin Biernat i Adrian Purzycki z Miedzi Legnica oraz Maciej Pałaszewski ze Śląska Wrocław. Do Polkowic powrócił Kajetan Szmyt z Warty Poznań. Ekipę Górnika zasilił również młody, perspektywiczny pomocnik z Polonii-Stal Świdnica Dorian Krakowski.

Pierwszym rywalem Górnika w nowym sezonie będzie spadkowicz z Ekstraklasy – Podbeskidzie Bielsko-Biała. To zespół, który będzie w nowym sezonie walczył o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Nasi niedzielni rywale mają w swoim składzie kilku doświadczonych graczy tj. Kamil Biliński, bramkarz Martin Polaček czy były gracz Górnika – Maciej Kowalski- Haberek. W Polkowicach szykują się zatem duże emocje. Pierwszy gwizdek arbitra przy ul. Kopalnianej o godz. 15.00.