W delegację po utrzymanie

Najbliższy weekend piłkarze Górnika Polkowice spędzą nad morzem. W niedzielę zielono-czarni zmierzą się w Wejherowie z miejscowym Gryfem.

Już w najbliższą niedzielę możemy poznać kolejnego spadkowicza z 2. Ligi. Jak dotychczas ze statusem drugoligowca będzie musiał pożegnać się nasz najbliższy rywal – Gryf Wejherowo oraz Legionovia. Kolejnym kandydatem do spadku jest Elana Toruń, która zagra ze Zniczem Pruszków. Aby mieć nadzieję na utrzymanie musi pokonać pruszkowian. Ciekawa sytuacja jest również w górze tabeli. O awans walczą aż 3 zespoły, a bezpośrednio mogą awansować tylko 2. Kto z trójki: Widzew Łódź, Górnik Łęczna i GKS Katowice zapewni sobie awans już w najbliższej kolejce ?

Ciekawa jest również sytuacja pozostałych ekip, które mogą zarówno awansować do baraży o 1 ligę jak i spaść do klasy niższej. W takiej sytuacji są polkowiczanie, którzy w Wejherowie mogą już sobie zapewnić pewne utrzymanie. Warunkiem jest wygrana oraz korzystny układ pozostałych spotkań.

Jesienią polkowiczanie po dwóch bramkach Michała Bednarski oraz golach  Kamila Wacławczyka, Patryka Muchy i Mariusza Szuszkiewicza wysoko pokonali rywala 5:0. Jak będzie tym razem przekonamy się w niedzielne popołudnie. Mecz pomiędzy Gryfem Wejherowo a Górnikiem Polkowice rozpocznie się o godzinie 15.