Udany występ Orlików

Podopieczni Krzysztofa Wadasa zajęli dziewiąte miejsce w finałowym turnieju Dolnośląskie Euro 2012. Zmagania odbyły się na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu.

W turnieju wzięły udział trzydzieści dwa zespoły. Drużyny podzielono na osiem grup, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a awans do gier systemem pucharowym uzyskiwały dwa najlepsze zespoły. Polkowiczanie o wysoką lokatę walczyli w grupie „A”. Oprócz czarno – zielonych znaleźli się tam młodzi zawodnicy z Kamiennej Góry, Kuropatnik i Wrocławia. Polkowiczanie okazali się najlepsi w grupie i z dorobkiem siedmiu punktów awansowali do kolejnej fazy zawodów. Zagrali wówczas z MKP Wołów. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Bramkę dla KS Polkowice zdobył Kamil Grygiel. O awansie do ćwierćfinału zadecydowała tzw. szwedzka dogrywka. Polega ona na tym, że po upływającej minucie gry boisko opuszcza po jednym zawodniku z każdej drużyny. Po emocjonującej dogrywce lepsi okazali się zawodnicy z Wołowa. W tym meczu na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz KS Polkowice – Oskar Kwiecień, który przez organizatora turnieju został wybrany najlepszym bramkarzem. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na wysokim, dziewiątym miejscu.

 

Wyniki

 

KS Polkowice – Olimpia Kamienna Góra

2 – 0

Bramki: Kamil Rygiel, Bartosz Gąska

KS Polkowice – KS Kuropatniki

3 – 1

Bramki: Kamil Rygiel (dwa gole), Bartosz Gąska

KS Polkowice – SP 45 Wrocław

2 – 2

Bramki: Bartosz Gąska (dwa gole)


Skład KS Polkowice rocznik 2001:

Adrian Krystecki, Oskar Kwiecień Mateusz Bunkiewicz, Piotr Kołodziej, Adrian Malik, Patryk Morawski, Bartosz Gąska, Kamil Grygiel, Emanuel Wilczyk, Jakub Nikiforuk, Michał Turek, Gracjan Rzepa.