Udany sparing KS-u

W meczu sparingowym rozegranym w Dzierżoniowie piłkarze KS Polkowice zremisowali z wiceliderem 3. ligi miejscową Lechią 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Maciej Bancewicz i Krzysztof Drzazga.

_DSC0818

Po styczniowych przygotowaniach do rundy wiosennej, piłkarze KS-u rozegrali swój pierwszy sparing. Ich rywalem był czołowy zespół 3. ligi, aktualny wicelider – Lechia Dzierżoniów. Mecz został rozegrany na sztucznej płycie w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Trener Jarosław Pedryc zabrał ze sobą do Dzierżoniowa 17 zawodników, a wśród nich zdolnych juniorów. Na boisku zaprezentowali się m.in. szesnastoletni bramkarz z drużyny juniorów młodszych Marcin Furtak oraz rok starszy Bartosz Husar.

Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. W 17 min. Swoją szansę wykorzystał Maciej Bancewicz, który po uderzeniu z rzutu wolnego wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Adrian Leśniarek. Odpowiedź zielono-czarnych była niemal natychmiastowa. Tuż po przerwie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lechii znalazł się najlepszy strzelec KS-u Krzysztof Drzazga. Popularny „Drzaga” nie zmarnował okazji i w 47 min. Pokowiczanie prowadzili już 2:1. Ostatecznie po ciekawej i szybkiej grze z obu stron mecz zakończył się remisem 2:2.

Jestem bardzo zadowolony z tego sparingu. Po 3-tygodniowych przygotowaniach zagraliśmy pierwszy sparing. W moim zespole widać było jeszcze brak czucia piłki, ale z każdym meczem powinno być już tylko lepiej. Oprócz zawodników z podstawowego składu swoją szansę dostali zdolni juniorzy. Przed nimi jeszcze dużo pracy, ale wszyscy wykazali się zaangażowaniem i wolą walki. Myślę, że już niedługo będą stanowili o sile polkowickiej piłki – podsumował sparing trener Jarosław Pedryc.

Lechia Dzierżoniów – KS Polkowice 2:2 (1:1)
Bramki dla KS: Bancewicz 17, Drzazga 47.

KS Polkowice: Primel – Zawadzki, Kasiński, Wacławczyk, Szymik, Fryzowicz, testowany zawodnik, Szuszkiewicz, Bancewicz, Drzazga, Kaliciak.

Grali również: Furtak, Seta, Kucharuk, Surożyński, Suchora, Husar.