Mapa strony

Udany sezon juniorów starszych

Wygraną 4:1 z Prochowiczanką II Prochowice juniorzy starsi KS Polkowice zakończyli tegoroczne rozgrywki. Polkowiczanie z dorobkiem czterdziestu ośmiu punktów zajęli wysokie, drugie miejsce w Okręgowej Lidze Juniorów Starszych.

Czarno – zieloni w minionym sezonie zdominowali ligę juniorów młodszych i zajęli pierwsze miejsce w tabeli. W tegorocznych rozgrywkach byli najmłodszym zespołem w lidze – Cały zespół składa się z juniorów młodszych. Po pewnej wygranej w zeszłym sezonie, nasz zespół podniósł sobie poprzeczkę i wystartował w rozgrywkach ze starszymi zawodnikami. Różnica wieku na boisku to niekiedy trzy lata – mówi Waldemar Jedynak, trener juniorów starszych KS Polkowice. Decyzja o przystąpieniu w rozgrywkach Okręgowej Ligi Juniorów Starszych zweryfikowała, jak wielki potencjał i talent drzemie w naszej młodzieży. Czarno – zieloni mimo różnicy wieku grali bez kompleksów, konsekwentnie i bardzo skutecznie. Polkowiczanie w dwudziestu meczach strzelili aż sześćdziesiąt osiem bramek, a stracili ich zaledwie dwadzieścia osiem – co jest drugim wynikiem w lidze. Najwięcej goli dla czarno- zielonych strzelali: Krzysztof Drzazga (21 goli), Rafał Karmelita (11 goli), Mateusz Pietruszka, Bartosz Stępień i Szymon Szymik – wszyscy po siedem. Bilans podopiecznych Waldemara Jedynaka to: szesnaście zwycięstw i cztery porażki. W meczu na szczycie polkowiczanie pokonali w Legnicy 0:2 lidera – zespół Konfeksu Legnica. W ostatecznych rozrachunku do zwycięstwa zabrakło polkowiczanom czterech punktów do pierwszej lokaty
– Uważam, że jako zespół zrobiliśmy postęp, choć pozostaje pewien niedosyt. Mimo, że w Legnicy zagraliśmy mecz najlepszy w historii tej drużyny, to o rezultacie końcowym zadecydowały wyniki w kilku słabszych meczach. Potwierdziła się stara prawda, że o pierwszym miejscu w tabeli decydują spotkania z zespołami niżej notowanymi. Przegraliśmy takie dwa i to przesądziło o zwycięstwie– kończy Waldemar Jedynak, trener naszych juniorów starszych.

W całym sezonie grali:


bramkarze:

Rafał Janczak

Łukasz Sambor


obrońcy:

Radek Karpiński

Daniel Nowakowski

Bartosz Stępień

Aleksander Trawicki

Szymon Szymik

Dominik Bekieszczuk

Artur Dybizbański

Marcin Lorek


pomocnicy:

Rafał Karmelita

Sebastian Klepacki

Mateusz Kochman

Konrad Sikorski

Krzysztof Drzazga

Bartosz Drążek

Mateusz Ditkowski

Robert Włódarczyk

Patryk Niemasz


napastnicy:

Sebastian Jurak

Mateusz Pietruszka

Borys Michalak