Udana inauguracja seniorów

W meczu rozpoczynającym rundę wiosenną Klasy Okręgowej Seniorów piłkarze KS-u Polkowice pokonali w Kunicach miejscowy zespół Mewy 4:1. Dzięki wygranej podopieczni trenera Zbigniewa Mandziejewicza awansowali na pozycję wicelidera.

Kunice przywitały nasz zespół typowo sztormową pogodą. Od strony jeziora mocno wiało a dodatkowym utrudnieniem dla obu ekip był padający deszcz. Spotkanie z ostatnim zespołem Klasy Okręgowej było dla większości zawodników debiutem w rywalizacji seniorskiej. Zespół oparty przede wszystkim na juniorach starszych kierowanych przez doświadczonych Bancewicza, Wacławczyka i Fryzowicz stawił czoła o wiele starszym zawodnikom Mewy. Pod nieobecność kontuzjowanego Rafała Janczaka pomiędzy słupkami bramki polkowiczan stanął Sebastian Szymański. Pierwsza połowa to rozpoznanie boiska oraz rywala. Pojedynek rozpoczął się pechowo dla zielono-czarnych, którzy w 31 min. po stałym fragmencie gry stracili gola. Później było już zdecydowanie lepiej. W 40 min. do wyrównania doprowadził Ariel Sworacki i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron nasi piłkarze praktycznie nie opuszczali połowy rywala, stwarzając zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 51 min. na prowadzenie wyprowadził nas Karol Fryzowicz, który nękał obrońców Mewy rajdami lewą strona boiska. 7 minut później na 3:1 podwyższył Krzysztof Drzazga. Ten sam zawodnik w 68 min. ustali wynik meczu na 4:1 dla KS-u Polkowice.

Mewa Kunice – KS Polkowice 1:4 (1:1)
Bramki dla KS: 40 Sworacki, 51 Fryzowicz, 58, 68 Drzazga.

KS Polkowice: Szymański – Szymik, Sworacki, Stępień, Karpiński, Drzazga, Wacławczyk, Sikorski, Fryzowicz, Bancewicz, Szuszkiewicz.