Mapa strony

Turniej o Puchar Burmistrza Polkowic rozstrzygnięty

Dzisiaj na płycie głównej stadionu przy ul. Kopalnianej dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych rywalizowały w Turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika. W zawodach wzięło udział blisko trzystu „pierwszaków” z terenu Gminy Polkowice.

 

Zanim rozpoczęły się dzisiejsze zawody wychowanek klubu Rafał Karmelita wraz trenerami grup młodzieżowych przeprowadzili z dziećmi rozgrzewkę. Następnie zieloni-czarni wpajali „pierwszakom” zasady fair play i zachęcali ich do aktywnego trybu życia od najmłodszych lat.

 

Dzieci biorąc sobie do serca cenne porady piłkarzy i trenerów, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem przywitały się z drużyną przeciwną serdecznym uściskiem dłoni. Mecze sędziowali zawodnicy pierwszego zespołu, a o bezpieczeństwo dzieci dbały odpowiednie służby i masażysta KS Polkowice Piotr Faltyński.

 

W tegorocznym Turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic wzięło udział blisko trzystu uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Polkowice. – Cieszy nas, że szkoły tak chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Frekwencja świadczy o tym, że w Polkowicach jest zainteresowanie piłką nożną. Dlatego zachęcamy rodziców, aby przyprowadzali swoje pociechy do naszego klubu. Ten turniej to też forma realizacji zadań, jakie postawiła przed klubem Rada Miejska, a więc propagowanie sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży z Gminy Polkowice – mówi Marek Staroń, pracownik KS Polkowice. Pierwszoklasiści ambitnie i z determinacją walczyli na boisku. Po meczu każdemu z zawodników należały się gromkie brawa, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 1 A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Dzieci z tejże placówki wygrały najwięcej spotkań i po zakończeniu zawodów puchar powędrował do ich szkoły.