Trzecie zwycięstwo z rzędu

Piłkarze KS II Polkowice rozgromili na swoim stadionie Stal Chocianów aż 5:1. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Krzysztof Drzazga, Marek Wilk, Rafał Kusowski, Rafał Karmelita i Mariusz Szuszkiewicz. Spotkanie rozegrano w ramach 23. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Kibice, którzy zdecydowali się spędzić wspólnie z KS Polkowice ostatni dzień „majówki” z pewnością nie mają powodów do narzekań. W niedzielne południe dopisywała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim dyspozycja strzelecka naszej drużyny. Publiczność zobaczyła pięć bramek dla zielono-czarnych i trudno jednoznacznie wskazać, która z nich ładniejsza. Na pierwszego gola czekaliśmy do 10. minuty. Wówczas dośrodkowanie od Pawła Niemasza pewnie wykorzystał Krzysztof Drzazga i tym samym otworzył wynik meczu. Po kilku minutach bramkarz z Chocianowa musiał ponownie wyjmować futbolówkę z siatki, a strzałem w samo okienko popisał się Marek Wilk. Przed przerwą Rafał Kusowski wyłuskał piłkę na połowie rywala i po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców. Chwilę później goście zdobyli honorową bramkę i na stadionie przy ul. Kopalnianej było 3:1. Po zmianie stron padł jeden z ładniejszych goli w tym sezonie. Autorem tego trafienia był wychowanek klubu – Rafał Karmelita, który popisał się efektowną sztuczką techniczną i strzałem w długi róg wkręcił piłkę do bramki. W 75. minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Mariusz Szuszkiewicz. – W dzisiejszym meczu mój zespół wykazał się dużą skutecznością. W trakcie weekendu majowego rozegraliśmy trzy mecze i wszystkie wygraliśmy. To na pewno napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice.

Skład KS II Polkowice: Łukasik, Szymik (70. Stencel), Krasiński (80. Wieczorek), Sworacki, Martynowicz, Staniecki (75. Sitnicki), Niemasz P.(46. Sołtyński), Kusowski (46. Karmelita), Drzazga, Bryła (46. Szuszkiewicz M.), Wilk.