Mapa strony

Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Piłkarze KS Polkowice nie zwalniają tempa. W meczu 13. kolejki II ligi zachodniej podopieczni Adama Buczka pokonali w Toruniu 2:0 miejscową Elanę. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Mateusz Szczepaniak i Szymon Sołtyński. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na ósme miejsce w ligowej tabeli.

 

Obie bramki dla KS Polkowice padły dopiero w końcówce meczu. W 85. minucie Szymon Sołtyński posłał futbolówkę w pole karne Elany. Najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Szczepaniak i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Po niespełna dwóch minutach goście z Polkowic przeprowadzili szybką kontrę, po której bramkarz z Torunia ponownie musiał wyciągać piłkę ze swojej bramki. Dogranie Sebastiana Kwaśniewskiego skutecznie wykończył Szymon Sołtyński i tym samym ustalił wynik meczu na 2:0 dla KS Polkowice.– To był trudny mecz. W drugiej części mieliśmy przewagę i strzeliliśmy dwie bramki. Cieszymy się z trzeciej wygranej z rzędu i kolejnego kompletu punktów. Przed nami jeszcze cztery kolejki. Mam nadzieję, że zdobędziemy w nich jak najwięcej punktów – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. W następnym meczu polkowiczanie jadą do Chojnic, gdzie zmierzą się z tamtejszą Chojniczanką. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 14. kolejki II ligi zachodniej.

 

KS Polkowice: Primel, Bartczak, Bartków, Darda, Famulski , Fryzowicz, Tomyk(46’Sołtyński), Śliwiński, Szczepaniak, Skrzypczak( 78’Kwaśniewski), Bryła (80’Ałdaś).