Trwa dobra passa juniorów

Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi KS Polkowice. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika pokonali w Lidze Dolnośląskiej Orła Ząbkowice 4:1.

jst

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli juniorzy KS Polkowice. Nasz zespół pokonał w Ząbkowicach Śląskich miejscowego Orła 4:1. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Szczególnie pierwsza część meczu na grząskiej i mokrej murawie była bardzo wyrównana z optyczną przewagą polkowiczan, którzy nie potrafili zmusić bramkarza Orła do kapitulacji. Jedyna bramka, która padła w pierwszej odsłonie to zasługa Dominika Suchory, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego znalazł drogę do bramki rywali. Jedyną okazją gospodarze stworzyli sobie w 40 min. meczu, ale zawodnik miejscowych przestrzelił w 100% sytuacji. Druga odsłona to „wysoki „lot Orła, który po składnej akcji przed polem karnym rozmontował polkowicką defensywę i doprowadził do wyrównania. Kontaktowa bramka podziałała na zielono-czarnych jeszcze bardziej mobilizująco. Widać było ogromną złość i determinację.Ostatnie 30 minut meczu to ogromna ilość sytuacji i słabnący przeciwnik, który tracił siły z minuty na minutę. Polkowiczanie grali jak w transie. Bramka na 2:1 dla KS-u to dobrze rozegrany rzut rożny oraz dośrodkowanie Tomka Góreckiego na idealnie wbiegającego Kordiana Tańskiego, który głową dał prowadzenie ekipie trenera Wójcika. Kolejne gole to zasługa indywidualnej akcji Rafała Rybarczyka oraz książkowe zamknięcie akcji przez Piotra Białocerkiewicza.  Mimo kolejnych sytuacji wynik do końca nie uległ zmianie.

Szkoda niewykorzystanych sytuacji, których naliczyłem 7 oraz przestrzelony karny. Ale sytuacje nie stworzyły się same. To efekt gry bokami i indywidualnych akcji naszych zawodników ofensywnych. Cieszy mnie taka gra jak ostatnie 30 minut, bo okazji do strzelenia bramek było bez liku. Przed nami dwa derbowe pojedynki z Zagłębiem i Śląskiem. Umocniliśmy się na 3. miejscu a nieoczekiwanie słabnący Górnik Wałbrzych stworzył nam możliwość do zmiany celów i zajęcia miejsca tuż za Miedzią Legnica. Trzymamy mocny kurs na zajęcie wysokiego miejsca a to przekłada się na zaangażowanie w treningach oraz trzymanie napięcia do końca ligi. Część zawodników po rundzie odchodzi do seniorów a gra o cele to dla nich promocja i możliwość pokazania się i zaoferowania swoich usług w I zespole KS Polkowice. Talentu moim zawodnikom odmówić nie można
– podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

Orzeł Ząbkowice – KS Polkowice 1:4 (0:1)
Bramki dla KS: Suchora, Rybarczyk, Tański, Białocerkiewicz

KS Polkowice: Furtak, Wasieńko, Tański, Górecki, Frankowski, Białocerkiewicz, Żurkowski, Olszewski, Suchora, Rybarczyk, Konefał, Sołtys, Leśniewski, Węgielski, Kłak, Zdobylak, Sobczak