Mapa strony

Trenerzy podnosili kwalifikacje

W Szklarskiej Porębie odbył się Polsko- Niemiecki Kongres dla trenerów piłki nożnej. W zajęciach wzięło udział blisko 200 zaproszonych gości w tym 30 trenerów z Niemiec. KS Polkowice reprezentowali szkoleniowcy juniorów – Waldemar Jedynak i Andrzej Wójcik.

DSC04992

Bogaty program, wielu ciekawych prelegentów a wśród nich Czesław Michniewicz były trener Zagłębia Lubin, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. Mocna grupa wykładowców przyjechała również z za naszej zachodniej granicy: Steffan Freund były zawodnik Borussi Dortmund, pracujący obecnie jak trener w Tottenhamie, Rene Muller reprezentant NRD obecnie skaut Borussi Monchengladbach, Dixi Dorner wspaniały libero reprezentacji NRD i Dynamie Drezno. Oprócz nabycia wiedzy czysto teoretycznej był to czas na nawiązanie  nowych kontaktów pomiędzy trenerami z Polski i Niemiec.

Było to dla nas bardzo pożyteczne sympozjum. Przy okazji udało nawiązać się nowe kontakty z trenerami Dynama Drezno, Unionu Berlin oraz Bełchatowa, Podbeskidzia i Śląska Wrocław. Mam nadzieję, że nowe znajomości zaowocują zimowymi sparingami naszych zespołów – podsumował kongres trenerów Andrzej Wójcik.