Trampkarze wygrali ligę

Piłkarze KS-u Polkowice rywalizujący w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy zakończyli rozgrywki ligowe. W swoim ostatnim meczu podopieczni trenera Konrada Janczaka pokonali na wyjeździe Nysę Kłodzko i zajęli 1 miejsce w lidze.

 

Przed ostatnim meczem nasza drużyna miała taką samą liczbę punktów i przy remisie Nysa wygrałaby ligę ze względu na mniejszą liczbę straconych bramek.

Przed meczem nie ruszyliśmy tematu pierwszego miejsca, chciałem, aby piłkarze mieli spokojną głowę. Skupiliśmy się na tym meczu jak na każdym innym bez parcia na wynik i wywołanej presji – mówi trener trampkarzy Konrad Janczak.

Od początku meczu drużyna grała bardzo pewnie i było widać determinację. Do przerwy wygrywaliśmy 2:0 po bramkach kapitana Kacpra Osiadłego oraz najlepszego strzelca Dawida Gudalewicza. Wiedzieliśmy, że gospodarze w drugiej połowie zagrają wysokim pressingiem. Uczulałem chłopaków, że przy takiej taktyce rywala krótkie spokojne granie od tyłu bez wybijania na oślep przyniesie nam 3 punkty. Trzecią bramkę strzelił Kacper Kocik po strzale głową – podsumowuje trener Janczak.

Nysa Kłodzka – KS Polkowice 0:3

Bramki: K. Osiadły, D. Gudalewicz, K. Kocik

KS Polkowice: Malec (Zdobylak) – Golinczak, Marszałek, Ciunajtis, Mikołajczak – Jeziorny, Kocik, Osiadły (Michalski), Frankowski, Zdebiak (Surżykiewicz) – Gudalewicz.

Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków w tym sezonie. Były słabsze momenty, ale zaangażowania nigdy nie brakowało. Jest to nasz niebywały sukces, bo zająć 1 miejsce w lidze grając rocznikiem młodszym to coś pięknego, o czym marzy każdy trener. Równie dobrze wiemy, że ten sukces będzie wartościowy tylko wtedy, kiedy drużyna będzie trenować jeszcze z większym zaangażowaniem i ten sukces nie przysłoni nam rozwoju.

Chciałem również zaznaczyć, że jest to sukces również gimnazjum nr 2 gdzie chłopcy pod okiem trenera Waldemara Jedynaka uczęszczają na dodatkowe godziny treningowe. Chciałem też podziękować rodzicom, którzy w słabszych chwilach motywują chłopców do dalszej pracy – podsumowuje rundę wiosenną trener Konrad Janczak.

Strzelcy bramek w sezonie:

Dawid Gudalewicz – 12 goli

Kacper Osiadły – 6 goli

Kajetan Frankowski – 5

Kacper Kocik – 3

Gracjan Marszałek – 2

Kornel Ciunajtis – 1

Kacper Zdobylak – 1