Trampkarze tuż za podium

Duży sukces odnieśli piłkarze KS Polkowice podczas Międzynarodowego Turnieju Halowego Uhlsport Cup w Krakowie. Zespół prowadzony przez trenera Konrada Janczaka uplasował się tuż za podium.

Na co dzień trampkarze KS Polkowice występują w Lidze Dolnośląskiej. Tym razem przyszło im rywalizować na arenie ogólnopolskiej, gdzie grały takie firmy jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Pogoń Szczecin. Polkowiczanie trafili do tzw. „grupy śmierci”, gdzie rywalami zielono-czarnych byli: GKS Katowice, Motor Lublin, Cracovia oraz FMK Vitkovice. Trampkarze KS-u zajęli 2. miejsce w grupie, wygrywając po 2:1 z Motorem, FMK Vitkovice i Cracovią Kraków oraz ulegając GKS-owi 0:5. W ćwierćfinale na polkowiczan czekała Wisła Kraków. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis i o wszystkim zdecydowały rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się nasi piłkarze wygrywając 4:3. W walce o finał ulegliśmy 0:2 AP 21 (Szkółka Tomasza Frankowskiego) i pozostała nam walka o brązowe medale. Przeciwnikiem naszej ekipy był Rozwój Katowice. Pomimo walki i bramki zdobytej przez Gracjana Marszałka ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się rywale. 4. miejsce wywalczone w tak mocno obsadzonym turnieju to największy tegoroczny sukces podopiecznych trenera Konrada Janczaka.

Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Po raz pierwszy nasz klub w tym turnieju awansował do grupy finałowej. Drużyna od samego początku była zdeterminowana, aby dobry wynik i ich wysiłek został doceniony. Dziękuję całej drużynie za postawę a indywidualnie chciałbym pochwalić bramkarza Mateusza Malca. Dzięki jego doskonalej grze mogliśmy zająć wysokie miejsce w turnieju. Pozostał jednak mały niedosyt, bo zabrakło nam odrobinę szczęścia do brązowych medali – powiedział trener Konrad Janczak.

Mecze w grupie A
KS POLKOWICE – MOTOR LUBLIN 2-1 (bramki- Kacper Osiadły, Kajetan Frankowski)
KS POLKOWICE – GKS KATOWICE 0-5
KS POLKOWICE – VITKOVICE 2-1 (bramki- Dawid Gudalewicz, Gracjan Marszałek)
KS POLKOWICE – CRACOVIA KRAKÓW 2-1 (bramki- Kajetan Frankowski, Dawid Gudalewicz)

Tabela grupowa
1. GKS Katowice
2. KS Polkowice
3. PN Motor Lublin Biali
4. FMK Vitkovice
5. Cracovia

ćwierćfinał
K.S.POLKOWICE – WISŁA KRAKÓW 0-0 k.4-3 Bramki: Kacper Osiadły, Kacper Kocik, Gracjan Marszałek, Dawid Gudalewicz. Mateusz Malec obronił rzut karny.

Półfinał KS POLKOWICE – AP 21 0-2

Mecz o 3. miejsce
KS POLKOWICE – ROZWÓJ KATOWICE 1-3 (bramka – Gracjan Marszałek)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. Pogoń Szczecin
2. AP 21
3. Rozwój Katowice
4. KS Polkowice
5. AS Progres
6. GKs Katowice
7. Wisła Kraków
8. Górnik Zabrze
9. FMK Vitkovice
10. Naprzód Brwinów
11. BKS Lublin
12. Skra Częstochowa
13. PN Motor Lubline Biali
14. MFK Frydek Mistek
15. DAP Dębica
16. KS Borek Kraków
17. Cracovia
18. PN Motor Lublin Niebiescy
19. Ursus Warszawa
20. MFK Roznava