Mapa strony

To początek wspaniałej współpracy

Klub Sportowy Polkowice przez dwa dni gościł Dynamo Drezno. To kolejny zagraniczny klub, z którym zielono-czarni nawiązali współpracę. Wcześniej polkowickie drużyny rozgrywały swoje mecze z Eagles Londyn oraz FK Trutnov.

 

Pierwszy kontakt pomiędzy klubami nastąpił w lipcu ubiegłego roku. Wówczas na stadionie w Pirnie pierwszy zespół KS Polkowice uległ 1:0 drużynie z zaplecza Bundesligi. Zwycięskiego gola dla czarno – żółtych w 65. minucie zdobył Anthony Losilla. Po spotkaniu trenerzy obu jedenastek byli bardzo zadowoleni z rozegranego meczu, a przedstawiciele klubów od razu nawiązali współpracę. Projekt ten zakłada wzajemne współdziałanie w zakresie szkolenia młodzieży, organizacji turniejów oraz meczów kontrolnych zespołów seniorskich. – Wymiana cennych doświadczeń z całą pewnością poprawi jakość szkolenia młodzieży. W KS Polkowice jest wielu perspektywicznych zawodników. Mamy nadzieję, że pójdą w ślady Macieja Bancewicza, braci Wacławczyków, Rafała Karmelity i innych naszych wychowanków, którzy do piłki zawodowej zostali przygotowani właśnie przez nasz klub – mówi Krzysztof Wadas, trener koordynator grup młodzieżowych w KS Polkowice.

 

Podczas dwudniowej wizyty piłkarze Dynama Drezno rozegrali spotkania kontrolne z II zespołem KS Polkowice oraz juniorami starszymi. W obu meczach zdecydowanie lepsi byli Niemcy, którzy pokonali nasze rezerwy 12:0, a podopiecznych Waldemara Jedynaka 9:0.
– Konfrontacje z tak renomowanym rywalem były dla naszych drużyn cenną lekcją futbolu. Dynamo Drezno jest klubem z wielkimi tradycjami i budżetem. Rokrocznie około 17 tysięcy członków wpłaca regularnie składki, które znacznie zasilają klubową kasę. Pieniądze te są przeznaczane również na młodzież. Każda drużyna posiada wykwalifikowany sztab szkoleniowy. Poza tym Drezno jest jedną z saksońskich metropolii, gdzie trenerzy mają w kim wybierać. Pod względem finansów, wielkości ośrodków i baz treningowych nie możemy się równać z naszym partnerem. Połączyło nas wspólne stanowisko dotyczące pracy z młodzieżą – mówi trener Krzysztof Wadas. Już w maju polkowiccy trenerzy wyjadą do Drezna, gdzie wezmą udział w szkoleniu, którego organizatorem będzie Dynamo. – To początek wspaniałej współpracy. Jak się uczyć to od najlepszych. Nawiązanie współpracy z tak poważnym partnerem, to dla nas wielka szansa rozwoju. Jestem bardzo zadowolony, że porozumienie między klubami doszło do skutku, a nasi przyjaciele wyjechali z Polkowic bardzo zadowoleni – kończy Krzysztof Wadas.