To były piękne lata

Wczoraj w sali konferencyjnej Klubu Sportowego Polkowice odznaczono najbardziej zasłużonych dla polkowickiej piłki. Uroczystość odbyła się w atmosferze podniosłej, typowej dla wydarzeń, które zwykło się opisywać takimi przymiotnikami jak: wspaniałe, piękne, wzruszające.

Zanim uroczystości przeniosły się do sali konferencyjnej, na stadionie przy ulicy Kopalnianej odbył się szereg imprez towarzyszących. Wielkie świętowanie rozpoczęło się już o godz. 10, a na płycie głównej grupy Żaków z Zagłębia Miedziowego rywalizowały o Puchar Burmistrza Polkowic. Zmaganiom dzieci przyglądali się zawodnicy pierwszego zespołu, którzy dzieli się ze swoimi młodszymi kolegami piłkarskim doświadczeniem. Nie zabrakło również wspólnych fotografii czy rozdawania autografów. Przed godziną 15 nastąpił najważniejszy moment obchodów – wręczanie odznaczeń. Najwyższym spośród przyznanych – Brązowym Medalem PZPN – został uhonorowany trener 60-lecia, Krzysztof Pawlica. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć także Antoniego Biedrzyckiego (na zdj.), który przed sześćdziesięcioma pięcioma laty wspólnie z braćmi i kolegami założyli Włókniarza Polkowice.

Uhonorowano także burmistrza Polkowic Wiesława Wabika, który w przeszłości przez cztery lata pełnił funkcję prezesa klubu. – To były cudowne lata. 65-lecie to wielkie święto dla naszego miasta. Gratuluję wszystkim odznaczonym i jednocześnie dziękuje wam za wasz wkład w rozwój polkowickiej piłki. Życzę klubowi kolejnych wspaniałych lat.– mówił podczas spotkania Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.
Odznaki DZPN wręczono Piotrowi Wójcikowi – wieloletniemu trenerowi KS Polkowice, który obecnie pełni funkcję kierownika pierwszego zespołu oraz szkoleniowcowi drugiego zespołu Grzegorzowi Karmelicie. Wśród wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele Rady Miejskiej – Piotr Nowak i Andrzej Kot. Ale na tym nie koniec odznaczeń… Polski Związek Piłki Nożnej uhonorował Klub Sportowy Polkowice odznaką 90-lecia PZPN. Jest to nagroda za całokształt pracy wszystkich zawodników, trenerów, kibiców i pracowników w historii polkowickiej piłki. Docenili to również działacze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i odznaczyli nasz klub Złotą Odznaką DZPN. Po zakończeniu tej części uroczystości wszyscy zgromadzeni udali się na trybuny by dopingować drużyny Oldbojów, które rywalizowały o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Emiliana Stańczyszyna. O wywalczenie pucharu wcale nie było łatwo, bowiem w drużynie „Orłów Górskiego” zobaczyliśmy takie ikony polskiego futbolu jak: Lesława ćmikiewicza, Zygmunta Kalinowskiego, Włodzimierza Ciołka, Jana Domarskiego, Zdzisława Kapkę, Jerzego Kraskę czy Marka Kusto. Gwiazdy polskiej piłki nie zawiodły i wygrały wszystkie mecze. Organizator zapewne to przewidział i po turnieju Przewodniczący Rady Miejskiej Emilian Stańczyszyn wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe puchary.