Test mecz ze Ślęzą

Sparingiem z trzecioligową Ślęzą Wrocław piłkarze Górnika Polkowice zakończyli cykl spotkań kontrolnych przed nowym sezonem. Pojedynek wygrali rywale 3:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Baranowski.

Jak podkreśla trener Górnika Enkeleid Dobi – była to kolejna jednostka treningowa Zielono-Czarnych. Po raz kolejny szkoleniowiec wystawił przeciwko rywalom dwie jedenastki, pokazując w ten sposób, że walka o miejsce w podstawowym składzie będzie trwała do samego końca i nikt nie może być pewny.
Pierwsza połowa po prostych błędach w obronie zakończyła się wygraną Ślęzy 3:0. Po przerwie trener Dobi wprowadził na murawę drugą jedenastkę. Gra polkowiczan stała się szybsza a zagrożenie pod bramkę rywala stwarzały groźne akcje lewą stroną w wykonaniu Filipa Baranowskiego. W 51 min. lewy pomocnik strzelił kontaktową bramkę dla polkowiczan. W przeciągu kilkunastu minut popularny „Baranek” mógł jeszcze dwukrotnie trafić do bramki wrocławian. Zabrakło jednak szczęścia. Pomimo dużej przewagi naszego zespołu w drugich 45. minutach, więcej goli nie padło i mecz zakończył się wygraną Ślęzy 3:1.

Górnik Polkowice – Ślęza Wrocław 1:3 (0:3)
Bramki: Filip Baranowski  51 – goście 14, 26, 33

Górnik Polkowice
I połowa: Furtak – testowany, testowany, Ratajczak, Azikiewicz, Drewniak, testowany, Bancewicz, Bajerski, Adamczyk, Nagrodzki
II połowa: testowany – testowany, Rogalski, testowany, Macała, Strzelecki, Wacławczyk, Leopold, Baranowski, Surożyński, Szuszkiewicz