Mapa strony

Szmyt wśród najlepszych młodzieżowców 1 ligi

Kajetan Szmyt z Górnika Polkowice trafił do dziesiątki najlepszych młodzieżowców występujących na boiskach 1 ligi. Jedenastkę wyróżniających się graczy zaplecza ekstraklasy zamieścił portal weszlo.com.

Top 10 – najlepsi młodzieżowcy jesieni w 1. lidze

Dominik Piła (Chrobry Głogów)

Olaf Kobacki (Arka Gdynia)

Oskar Krzyżak (Skra Częstochowa)

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Bartosz Guzdek (Widzew Łódź)

Maciej Śliwa (Miedź Legnica)

Marcin Szpakowski (Korona Kielce)

Mateusz Stępień (Arka Gdynia)

Kajetan Szmyt (Górnik Polkowice)

Mateusz Bąkowicz (ŁKS)

Kajetan Szmyt (Górnik Polkowice)

Powiedzielibyśmy o nim: Dominik Piła w wersji przed ewolucją w gościa zjadającego liczbami ligę. Kajetan Szmyt (2002) dorównuje liczbami pokazującymi próby i skuteczność dryblingów koledze z Chrobrego Głogów, jednak póki co nie jest tak skuteczny. Oczywiście powodem takiej sytuacji jest też pewnie to, w jakiej drużynie występuje, bo Górnik Polkowice to trzecia najgorsza ofensywa na zapleczu Ekstraklasy. Ciężko oczekiwać, żeby chłopak, który najpoważniejszą szansę w seniorskiej piłce dostał w trzecioligowej Nielbie Wrągowiec, nagle rozruszał beniaminka pierwszej ligi. Ale szybkość myślenia i działania Szmyta sprawia rywalom problemy. Kilka dowodów:

  • 15. miejsce w rankingu dryblerów
  • 17. miejsce pod względem wywalczonych rzutów wolnych
  • wyższa niż ligowa średnia skuteczność pojedynków w obronie i ataku

Wypożyczony z Warty Poznań zawodnik najlepiej wypadł w meczu z Koroną Kielce, w którym zapewnił swojej drużynie remis. Poza tym dał też Górnikowi prowadzenie ze Stomilem. Warto mieć oko na tego chłopaka w rundzie wiosennej. Jeśli chociaż podwoi swój dorobek, będzie to znak, że faktycznie zna się na tym, co robi na boisku.

https://weszlo.com/2021/12/20/najlepsi-mlodziezowcy-1-liga-2021?fbclid=IwAR21LgL2Q0aAjKCF2u7Fr4z9fteTj5W7Om1cUoj0hih6gvlIyzD_5HQX2bc