Mapa strony

Sukces młodych piłkarzy KS Polkowice

Na boiskach KS Polkowice rozegrano V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U – 13 KGHM ZANAM Polkowice Football CUP 2017. Zawody były przeznaczone dla młodych piłkarzy z rocznika 2004. Wielki sukces odnieśli gospodarze turnieju wygrywając całą rywalizację.

Organizatorem turnieju był polkowicki KS Polkowice. Prezes Paweł Wechta był wdzięczy sponsorom, bez których organizacja turnieju byłaby niemożliwa. Wyrazy wdzięczności należą się KGHM ZANAM, Gminie Polkowice, Fundacji Polska Miedź i dwóm polkowickim firmom: PGM i PTBS. – Dzięki naszym sponsorom tytularnym czyli KGHN ZANAM i Gminie Polkowice, a także pozostałej trójce „dobrodziejów” czyli Fundacji Polska Miedź oraz PGM i PTBS mogło w turnieju uczestniczyć dziesięć zespołów – powiedział Paweł Wechta. – Turniej jak zwykle był bardzo udany i dzieci wyjechały od nas z uśmiechem. Wierzę, że turniej już na stałe wpisał się na mapę piłkarskich turniejów w Polsce.

W turnieju uczestniczyło 10 zespołów: dziewięć z Polski i jeden z Czech. Do Polkowic przyjechało w sumie 180 zawodników, którzy rozegrali razem 29 meczów. – Dla tej grupy wiekowej to jeszcze bardziej zabawa niż ostra rywalizacja – powiedział Konrad Janczak, trener grupy młodzieżowej 2004. – To jest rozwój zawodnika a wyniki przyjadą w seniorach. Jeśli teraz chłopcy będą się cieszyć piłką, pojedynkami jeden na jednego, to wyniki, jako pochodna dobrej pracy, muszą się pojawić.

Ostateczna kolejność wyglądała następująco:

1. KS Polkowice
2. Akademia Piłkarska Reissa (Wielkopolska)
3. Górnik Wałbrzych
4. ŁTS Łabędy (Górny Śląsk)
5. MFK Trutnov (Czechy)
6. AMICO Lubin
7. ESKADRA Bolesławiec
8. Czarni Żagań (Lubuskie)
9. Chrobry Głogów
10. ELPA Święciechowa (Wielkopolska)

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany zawodnik zza naszej południowej granicy – Matej Hnizdil z MFK Trutnov.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Przybylak z Akademii Piłkarskiej Reissa

Miano Króla Strzelców wywalczył sobie Marcel Śmietana, zawodnik KS Polkowice – strzelił w turnieju osiem goli.