Stawiamy na szkolenie

Klub Sportowy Polkowice wysłał do Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo o wycofaniu zespołu z rozgrywek o mistrzostwo II ligi zachodniej. Pierwszą drużyną KS-u będą teraz rezerwy występujące w Klasie Okręgowej.

Na decyzję o wycofaniu pierwszego zespołu złożyło się kilka aspektów. Jednym z nich była zmiana wizji funkcjonowania klubu. Kolejnym, słaba postawa zespołu w rundzie jesiennej, nie dająca nadziei na utrzymanie się w gronie drugoligowców. W obecnym sezonie z II ligi spada 10 zespołów, a polkowiczanie po pierwszej rundzie zajmowali dopiero 15 lokatę. Duży wpływ na decyzję miała również niska frekwencja na meczach ligowych. Spotkania drużyny rezerw oglądało więcej kibiców niż pojedynki w II lidze.

Piłka nożna będzie odbudowana na zdrowych, ekonomicznie zasadach z nastawieniem na polkowicką młodzież. Celem drużyny jest sportowy awans do IV ligi dolnośląskiej. Zespół tworzyć będą dotychczasowi zawodnicy tej drużyny oraz gracze z byłego już pierwszego zespołu, którzy zdecydują się pozostać w Polkowicach. Do klubu wrócą również piłkarze z wypożyczeń.

Klub właśnie wchodzi na nową drogę. Priorytetami w jego działalności jest szkolenie dzieci i młodzieży oraz rozwój dotychczasowego zespołu rezerw. Położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na szkolenie piłkarskiego narybku. Przykładem jest choćby ostatni sukces młodzików KS-u Polkowice. Podopieczni trenera Juliusza Ciosa wygrali mocno obsadzony turniej w Głogowie, pokonując m.in. zespół Śląska Wrocław. Utwierdza nas to w przekonaniu, że małe miasto może na równi rywalizować z dużo większymi aglomeracjami. Chcemy, aby stadion „żył”. Mamy pomysł na organizowanie ciekawych turniejów piłkarskich i meczów pokazowych na stadionie przy ul. Kopalnianej. Zapraszamy wszystkich fanów polkowickiej piłki do kibicowania naszym drużynom.