STATSCORE pozostaje!

STATSCORE pozostanie partnerem technicznym Fortuna 1 Ligi na kolejne dwa sezony. W tym czasie firma dostarczy profesjonalne statystyki sportowe dla wszystkich pierwszoligowych meczów.

Fortuna 1 Liga z firmą STATSCORE współpracuje już od lutego 2020 roku. Dane gromadzone przez skautów STATSCORE prezentowane są na oficjalnej stronie internetowej ligi poprzez zaawansowane rozwiązania LeagueCenter, a także na stronach poszczególnych drużyn, gdzie dostępne są w specjalnie dostosowanych TeamCenters: https://gornikpolkowice.statscore.com/pl/soccer/ewinner-2-liga,1830/46164/live

 

– Cieszymy się, że STATSCORE zapracowało na zaufanie naszych partnerów z Fortuna 1 Ligi i przez kolejne dwa lata będziemy mogli zbierać statystyki jako ich oficjalny dostawca. W planie rozwoju firmy to jedno z kluczowych partnerstw. Wspierając rozwój drugiej najlepszej ligi piłkarskiej w kraju, chcemy pokazać możliwości budowania niesamowitej opowieści o sporcie za pomocą danych. Mam nadzieję, że zarówno organizatorów ligi, wszystkich pracujących w klubach w niej występujących, jak wreszcie armię kibiców czeka wspaniały sezon, na który już jesteśmy gotowi – powiedział Tomasz Myalski, CEO STATSCORE.

 

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w toku rozmów z firmą STATSCORE doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować naszą dotychczasową współpracę na kolejne dwa sezony. Ostatnie półtora roku naszej wspólnej pracy pokazało, że statystyki to istotna rzecz dla naszych kibiców, którzy chcą zapoznawać się ze wszystkimi niuansami i być jak najbliżej swoich drużyn. Jestem przekonany, że w miarę rozwoju naszego projektu będziemy w jeszcze większym stopniu w stanie dostarczać interesujących danych statystycznych o rozgrywkach Fortuna 1 Ligi  – mówi prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, Marcin Janicki.

 

Do statystyk zbieranych przez STATSCORE w czasie meczu należą m.in. szczegółowe dane na temat każdej akcji, strzału, faulu, żółtych i czerwonych kartek czy dokonywanych zmian. Ponadto, w LeagueCenter i TeamCenters dostępne są informacje związane ze składami drużyn, porównania H2H, dane o wcześniejszych meczach drużyn, czy ligowa tabela.

 

Co więcej, dzięki wprowadzeniu na każdy mecz drugiego skauta, STATSCORE jest w stanie zapewnić jeszcze bardziej szczegółowe dane dotyczące m.in. strzałów (który gracz oddał strzał, jaką częścią ciała strzelał, w którą część bramki trafił, itd.), czy goli (które padły z rzutów wolnych, karnych, po ataku pozycyjnym, itd.) Ten bezprecedensowy poziom danych i statystyk dostępny jest dla wszystkich fanów ligi w formie atrakcyjnych wizualizacji i infografik, a także zapowiedzi i podsumowań, które pojawiają się na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi.

 

O STATSCORE

 

STATSCORE to polska firma, które misją jest budowa największego centrum danych sportowych na świecie. Firma dostarcza wysokiej jakości dane sportowe, statystyki i wizualizacje w formie widgetów, mini-stron i strumieni danych. Z jej rozwiązań korzystają bukmacherzy z całego świata, renomowane media oraz profesjonalne ligi i kluby sportowe. W 2018 roku STATSCORE został uznany za jedno z 50 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych w Europie Środkowej (Technology Fast 50 CE).