Sport pod szyldem ZGZM

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego sfinansuje dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Cykl sportowych turniejów rusza 30 maja.

ZGZM foto

Decyzję o zaangażowaniu ZGZM w organizację zawodów sportowych dla młodych mieszkańców podjął Zarząd Związku. Przypomnijmy, że ZGZM już był inicjatorem podobnego przedsięwzięcia. Ostatnie zawody sportowe odbywały się przed dwoma laty, a ich gospodarzami było pięć związkowych gmin. Teraz zakres imprez będzie jeszcze szerszy. W siedmiu gminach zaplanowano rozegranie dziesięciu turniejów.

– Będą to turnieje piłki ręcznej, tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej, unihokeja oraz zawody w biegach przełajowych – powiedział Paweł Wechta, prezes Klubu Sportowego Polkowice, któremu Związek powierzył organizację zajęć.

W imprezach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. W każdym spotkaniu uczestniczyć będą, co najmniej cztery drużyny. Organizator zapewni transport na zawody, posiłek, obsługę sędziowską oraz opiekę medyczną. Szkoła, która będzie gospodarzem turnieju, otrzyma sprzęt sportowy o wartości 1000 zł, a każdy z młodych sportowców – nagrodę rzeczową. Na zwycięzców oczywiście będą czekać puchary i statuetki.

Dwie z dziesięciu imprez odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym. 30 maja w Gaworzycach spotkają się gimnazjalistki, by rozegrać turniej piłki ręcznej, a 13 czerwca w Radwanicach odbędzie się Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców. Kolejne spotkania zaplanowano już po wakacjach.

Harmonogram imprez sportowych:

30 maja, Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt (gimnazjum) – Gaworzyce

17 czerwca, Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców – Radwanice

19 września, Biegi Przełajowe (podstawówki i gimnazja) – Radwanice / Dobromil

26 września, Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt (podstawówki) – Jerzmanowa

3 października, Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców (podstawówki) – Gaworzyce

17 października, Turniej Piłki Ręcznej Chłopców (gimnazja) – Chocianów

7 listopada, Turniej Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt (podstawówki i gimnazja) – Jerzmanowa

21 listopada, Turniej Piłki Ręcznej Chłopców (podstawówki) – Białołęka

28 listopada, Turniej Piłki Siatkowej Mikstów (gimnazja) – Grębocice

12 grudnia, Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt (podstawówki) – Grębocice