Mapa strony

Spisali się na „szóstkę”

Piłkarze KS II Polkowice rozgromili w Głogowie 6:2 rezerwy Chrobrego. Spotkanie odbyło się w ramach 19. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

 

Cały mecz toczył się pod dyktando gości. To polkowiczanie dyktowali warunki gry i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Już w 8. minucie padł pierwszy gol dla zielono-czarnych. Autorem tego trafienia okazał się Wojciech Jurak, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza głogowian. Po kilku minutach zespół Chrobrego doprowadził do remisu. Strzelcem wyrównującego gola był Michał Motyl, który wykorzystał moment dekoncentracji polkowickiej defensywy. Na odpowiedź podopiecznych Grzegorza Karmelity nie trzeba było długo czekać, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Kwaśniewski. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę polkowiczanie ponownie zdobyli bramkę, a jej strzelcem był Marcin Martynowicz. Po zmianie stron bramkarz gospodarzy musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki. Groźną akcję na gola zamienił Mariusz Szuszkiewicz. Ostatnie dwie bramki dla KS Polkowice zdobyli nasi wychowankowie. Szóste trafienie padło po perfekcyjnej kontrze. Piłka dotarła wprost pod nogi Rafała Karmelity, który ze stoickim spokojem umieścił ją przy samym słupku bramki Chrobrego. Wynik meczu w 80. minucie ustalił Krzysztof Drzazga.- To był naprawdę udany mecz w wykonaniu mojego zespołu. Wiedzieliśmy, że Chrobry to dobry zespół, który potrafi stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. Konsekwentnie przerywaliśmy akcje głogowian, co uniemożliwiło im przedostanie się pod nasze pole karne. O zwycięstwie w dzisiejszym meczu zadecydowały również wola walki i ambicja, czego mojej drużynie odmówić nie można – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. W następnej kolejce polkowickie rezerwy zmierzą się z Mewą Kunice. Spotkanie odbędzie się 21.04.2013 r. o godz. 16.

 

Skład KS II Polkowice: Janczak, Martynowicz (89. Lasotka), Wieczorek, Kasiński, Niemasz M. (86. Baryczkowski), Tomyk (70. Drzazga), Karmelita, Staniecki, Szuszkiewicz M., Kwaśniewski (82. Biały), Jurak (75. Wilk).