Mapa strony

Sparingi juniorów młodszych

Dużymi krokami zbliżają się rozgrywki ligowe drużyn młodzieżowych. Pierwsze mecze  kontrolne mają już za sobą juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Grzegorza Karmelity zagrali na wyjeździe ze swoimi rówieśnikami z Chrobrego Głogów i Miedzi Legnica.

1

Chrobry Głogów – KS Polkowice 3:1 (bramka dla KS: Marszałek)

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Strumień wody lał się z nieba niczym oberwanie chmury. Przypominało to, jak mówili sami kibice, mecz z ’74 roku RFN-Polska. Oprócz walki i zaangażowania potrafiliśmy zepchnąć Chrobrego do mocnej obrony, wynikiem ofensywnej gry był rzut wolny z bocznego sektora boiska. Około 20 min. mocno uderzona piłka spadła tuż przed bramkarzem, nabrała poślizgu i wpadła do bramki. Od tego momentu przeciwnik nabrał lekkiej przewagi i strzelił dwie bramki z niczego. Nasza połowa boiska wyglądała jak jezioro, stąd przypadkowe były akcje rywala. Druga połowa na „lepszej” stronie wyglądała dużo lepiej, Chrobry nie mógł sobie poradzić z naszymi akcjami, ale przed moimi piłkarzami oprócz rywala, była zapora w postaci ogromnych kałuż. Chciałem, aby moi chłopcy w drugiej połowie ten mecz po prostu wybiegali i powalczyli na mokrym terenie. Mimo trudnych warunków oceniam  sparing za wartościowypodsumował mecz z Chrobrym trener Grzegorz Karmelita.

W drugim swoim sparingu polkowiczanie ulegli w Legnicy drużynie Miedzi 0:7.

Siła rażenia była w tym meczu bardzo słaba, chłopcy ciężko pracują na treningach, a granie dwóch sparingów dzień po dniu odbiło się na ich dyspozycji fizycznej. Nie mam pretensji do moich podopiecznych o tak dużą porażkę. Dziękuję za walkę do ostatniego gwizdka – zakończył trener Karmelita.

Galeria zdjęć