Sparing dla GKS-u Katowice

W meczu sparingowym rozegranym w Dzierżoniowie piłkarze KS Polkowice ulegli drużynie GKS-u Katowice 1:4. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 73 min. Wojciech Jurak.

Spotkanie w Dzierżoniowie było drugim meczem kontrolnym rozegranym w okresie przygotowawczym. Przed tygodniem polkowiczanie ulegli ekstraklasowemu Górnikowi Zabrze 0:1. Tym razem rywalem naszej drużyny był 1 ligowy GKS Katowice. Spotkanie zostało rozegrane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Pierwsza połowa po bramce Grzegorza Fonfary w 20 min. zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Gieksy.  W 55 min. z rzutu karnego na 2:0 dla katowiczan podwyższył Fonfara. 10 minut później po indywidualnym błędzie obrony KS-u było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Jewhen Radionow. Na gola GKS-u odpowiedział w 73 min. Wojciech Jurak. 3 minuty później nasi piłkarze stanęli przed szansa zdobycia bramki kontaktowej. Niestety jedenastki nie wykorzystał Patryk Bryła. Wynik meczu ustalił w 87 min. Bartłomiej Chwalibogowski .

„Nie mogę być zadowolony ze sparingu, bo przegraliśmy 1:4 – mówi trener zielono-czarnych Adam Buczek. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach. Mieliśmy również swoje okazje do zdobycia goli. Niestety tym razem lepszy był rywal. Przed nami jeszcze dużo pracy oraz kolejne mecze kontrolne”.

KS Polkowice, I połowa: Łukasik- Fryzowicz, Darda, Kucharzak, Szuszkiewicz P. Sołtyński , Bartczak, Kwaśniewski, Ałdaś, Szczepaniak, Tomyk.

II połowa: Kazimierczak (65 Primel) – Martynowicz, Bartków, Kucharzak, Śliwiński, Sołtyński, Krysian, Bancewicz, Bryła, Jurak, Szuszkiewicz M.

GKS Katowice: Łukasz Budziłek – Dominik Sadzawicki, Dawid Szwarga, Adrian Napierała, Jarosław Ratajczak – Arkadiusz Kowalczyk (46 Janusz Gancarczyk), Sławomir Duda, Grzegorz Fonfara, Przemysław Pitry, Bartłomiej Chwalibogowski – Deniss Rakels (46 Jewhen Radionow).

KS Polkowice 1-4 GKS Katowice

Bramki GKS: Grzegorz Fonfara 20, 55 (k), Jewhen Radionow 65, Bartłomiej Chwalibogowski 87
KS Polkowice: 73 Jurak